3D Yüz Kontür Şekillendirme ve Lifting

Sarkmalardan dolayı şikayetleri bulunanların 3D yüz kontür şekillendirme ve lifting uygulamalarından faydalanmaları sağlanıyor. Bu şekilde sarkmaların daha fazla ilerlemesinin önünde duruluyor. Var olan sarkmaların da eski haline gelmesine yönelik çalışmaların yürütülmesi söz konusudur. Uygulamaya yönelik hem yaş hem de cinsiyet ön şartları da mevcut değildir. Ancak genel olarak da yaşa bağlı olan sorunlar için yetişkinlerin tercihi halindedir. 30 yaşının üzerinde olanların yüz bakımına yönelik bu uygulamalardan yola çıkması faydalı olacaktır. Böylece ileride meydana gelecek olan sarkmaların da hızlı bir şekilde önüne geçmeniz mümkün olmakta.

Yüz Kontürlerinin Bozulma Sebepleri

3D yüz kontür şekillendirme ve lifting uygulamalarına başvuranların baştan da söylediğimiz gibi yaşa göre sarkma sorunları ile karşı karşıya kaldıkları açıktır. Belirli bir yaştan sonra özellikle de çene bölgesinde ki sarkmalar dikkat çekiyor. Alın ve yanak altlarından da aynı şekilde sarkmaların da oluşması söz konusudur. Yaşın yanı sıra kilo durumlarından dolayı da yüz kontürlerinde orantısızlıkların baş göstermesi söz konusudur. Özellikle de ani zayıflamalar çerçevesinde sarkmaların yaşanılması kaçınılmazdır. Yüz ve vücutta meydana gelen sarkmalar için de ayrı ayrı cerrahi müdahalelere ya da şekillendirme uygulamalarına başvurmanız mümkün. Cilt altında yer alan matrikslerin sarkmalara neden olduğu açıktır. Önüne geçmek adına da şekillendirmelere yer verilir.

Yüze Lifting Uygulamalarının Etkileri Nelerdir?

Yaş ve kilo detaylarına bağlı olarak temel cilt problemlerinin baş gösterdiği biliniyor. Yerçekimi ile de doğru orantılı olarak sarkmaların ön planda olduğunu söylemek gerekir. Genel olarak da yumuşak dokulara sahip olan alanların daha hızlı bir şekilde deformasyona uğradığı açıktır. 3D yüz kontür şekillendirme ve lifting uygulamaları sayesinde de bu deformasyonların son bulması hedef alınır. Baştan da hücre yenilemeleri sayesinde cildin daha da taze görünmesi amaç ediliyor. Böylece yaşlılık etkilerine de karşı koymuş olacaksınız. Etkileri olarak karşınıza çıkacak olanlar ise;

  • Yüz lifting uygulamaları hem hücre savunması hem de yenilemeleri için tetikleyici durumdadır.
  • Ciltte ki kolejen yapının da koruma altında olması sağlanır.
  • Hücrelerin dışında elastin sentezinin de arttırılması önemlidir.
  • Cilt metabolizmasının da hızlanması amacıyla faydalı uygulamalar arasındadır.
  • Hem esnek hem de gergin ciltlere sahip olmanız da mümkün kılınır.

Sonuç olarak da tüm bu detaylardan cildin daha da sağlıklı bir yapıya sahip olacağı da açıktır. Öyle ki lenf sisteminin dahi uyarılması amacıyla yüz lifting uygulamalarının bir hayli faydası mevcuttur. Sonuç olarak da cilt tüm bu etkenlerden kaynaklı olarak daha canlı görünümlere sahip oluyor. Parlak ve taze görünümler için kırışıklıkların da önüne geçecektir.

3D Yüz Kontür Şekillendirme ve Lifting Yöntemleri

Özellikle de yüz liftingine yönelik pek çok yönteme yer verilir. Bunların başında da PRP oldukça ilgi görüyor. Kendi kan tüpleriniz üzerinden cildin daha canlı bir hale gelmesi hedef alınır. Kök hücre tedavisi çerçevesinde cildin genç görünümüne sahip olması da zor değildir. Arkasından da lazer, endopeel ve cerrahi uygulamalar şeklinde yöntemlerin gelmesi söz konusudur. 3D yüz kontür şekillendirme ve lifting uygulamaları için şikayetlerin ve cilt yapılarının incelemeleri önemlidir. Bu detaylar göz önünde bulundurularak geçerli tedavi yöntemleri ifade edilecektir. Planlamalar sayesinde de seanslara yer verilmesi ve sorunların ortadan kaldırılması mümkün olmakta. Üstelik yüz kontür şekillendirmelerinde aşırı ağrı ya da kızarıklık sorunlarının da baş göstermesi mümkün değildir. İyileşme süreçleri dahi bulunmuyor. Bu yüzden de hem yüz şekillendirme hem de lifting uygulamalarının daha fazla ilgi gördüğü de açıktır.