Burun Estetiği

Burun Estetiği

Son dönemin popüler cerrahi işlemlerinden bir tanesi burun estetiğidir. Burunlarının görünümünden rahatsız olan kadınlar ve erkekler, rahatlıkla kısa bir işlem sonrasında memnun olabilirler.

 • Kendilerine olan güvenleri azalan,
 • Aynaya bakmak istemeyen,
 • Çirkin olduğunu düşünen,

Bireyler açısından burun estetiği son derece faydalı operasyonlardan bir tanesidir. Bireylerin görselliklerinin en önemli parçalarından bir tanesi olan burun estetiğinde, doktor seçimi son derece dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Kişiler, burun estetiği gerçekleştirmeden önce doğal ve kalıcı bir görünüm sağlayan uzmanlardan yardım almalılardır.

Deviasyon Sonucu Düzeltme İşlemi

Her ne kadar estetik bir müdahale gibi gözükse de burun estetiği bazı durumlarda, kişilerin zorunluluğu haline de gelebilir.

 • Burunlarında kemik eğriliği olan,
 • Uzun süredir deviasyon problemi ile uğraşan,
 • Nefes almak da güçlük çeken,

Kişiler estetik bir işlem gerçekleştirerek sağlıklarına da kavuşabilirler. Kemik eğriliği burun içi kanallarını tıkadığı için kişiler, nefes almakta zorlanmalarına neden olur. Bu durum ilerlediğinde ise bireyler, yürürken bile nefes problemi çekebilirler. Benzer sorunları olan hastaların burun estetiği yaptırmaları ve kemiklerini düzelttirmeleri daha iyi bir şekilde nefes almalarına, metabolizmalarının çalışmasına yardımcı olur. Kısa bir süre de tamamlanan operasyon sonrasında, hastaların burun görünümü de daha iyi hale gelir.

Ameliyat Süresi Ve Doktor

Genel olarak burun estetiği ameliyatı, diğer estetik işlemlere göre biraz daha uzun sürebilir. Özellikle burunlarında kemik eğrili olan hastalarda, kemiğin düzeltilmesi ya da alınması nedeniyle işlem süreci 3-4 saate çıkabilir. Ancak bu noktada genel anestezi yönteminin kullanılıyor olması, hastaların herhangi bir acı hissetmemelerine zemin hazırlar. Kişiler, ameliyat süreci öncesinde,

 • İyi bir doktor seçmeye,
 • Tetkikleri detaylı bir şekilde tamamlamaya,
 • Burun görünümlerine karar vermeye,

Özen göstermelilerdir. Aksi takdirde ortaya çıkan sonuç hastayı mutlu etmeyeceği gibi kendilerini daha da kötü hissetmelerine neden olabilir. Özellikle sekonder( düzeltme) burun ameliyatında yanlış doktor tercihi, rahatsızlığın ortadan kalkmamasına ve tekrar etmesine zemin oluşturur.

İşlem Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Burun estetiği yaptıran hastaların, kadın ya da erkek fark etmeksizin sağlıklı bir iyileşme süreci geçirmeleri için darbe almamaya özen göstermeleri gerekir. Hafif şiddette alınan bir darbe bile kişinin burunun tekrar yamulmasına ya da şeklinin bozulmasına sebep olabilir. Bu nedenle dikkatli davranmak gerekir.

 • En az 30 gün hassas davranılması,
 • Yüz üstü uyunmaması,
 • Tamponlar alınana kadar burundan nefes almaya zorlamamak,

Dikkat edilecek diğer noktalardır. Burun operasyonu gerçekleştiren bireylere, gerekli noktalarda doktorları da açıklamaları yapar. Kalıcı bir işlem olan estetik operasyon sonucunda hastalar, uzun yıllar daha güzel ve estetik bir görünüm ile yaşamlarını sürdürebilirler. Günümüzde gelişen birbirinden farklı teknolojiler ile birlikte yalnızca lokal anestezi yaparak, burun estetiği operasyonu da gerçekleştirilebilir. Ancak belirtilen süreç tamamen bireylerin isteğine bırakılır.