Burun Estetiği

Burun Estetiği

Birçok kadının ve erkeğin vücudunda beğenmediği ve estetik operasyonları ile düzelttirmek istedikleri bir yer olabiliyor. Burunlarımızda birçoğumuzun estetik yaptırmak istediği bölgelerden biri olabiliyor. Burun estetiği yaptırmak isteyenler ise uzmanına başvurarak kolayca estetik ameliyatı olabilir. Fakat estetik ameliyatları genellikle oldukça kolay bir şekilde yapılabilse de birçok tetkikten geçmeniz gerekebilir. Burun estetiğini yaptırmak isteyenlerin karşısına çıkacak bazı problemler de estetik yapılmasına engel olabilir. Estetik ve plastik cerrahi aracılığı ile de yaptırabileceğiniz burun estetiği ameliyatları çok uzun sürmese de ameliyat sonrasında dinlenme gerektiren bir operasyondur.

Burun Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Estetik yaptırmak isteyenler ise genellikle bu işin uzmanlarına danışmaktadırlar. Eğer estetik uzmanları olmayan yerlere ya da kişilere burun estetiği yaptırırsanız oldukça büyük sıkıntılar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Burun estetiği yaptırmak isteyenlerin merak ettiği konulardan biri de burun estetiği ameliyatının ne kadar sürdüğüdür. Burun estetik ameliyatı genellikle kısa süren bir ameliyat olsa da bazı durumlardan bu süre artabiliyor. Operasyonlar genellikle değişiklik gösterse de burun estetiği ameliyatı genellikle 1.5 ya da 2 saat sürmektedir. Burun estetiği yaptırmak isteyenler de bu sürede ameliyat olduktan sonra oldukça dikkatli olmalı ve doktorunun dediğine göre davranmaktadır.

Kapalı Burun Estetiği Nasıl Olur?

Kapalı burun estetiği ameliyatı ise sürekli ve sık bir şekilde yapılan bir operasyondur. Burun estetikleri kişiden kişiye farklılık gösterse de genellikle kapalı burun estetiği ile kolayca işlem yapılabiliyor. Kapalı burun estetiği Uzmanlar tarafından yapılabilecek bir işlem olur burnunuz açılmadan estetik işlemi tamamlanır. Burun estetiği ne Temelli genellikle bir buçuk ya da iki saat arası sürüyor olup aynı zamanda kemiğinin çıkık olması ya da yamuk olması gibi problemlerin estetik ameliyat ile kapatılmasına ya da düzeltilmesine yardımcı olunmaktadır. Burun estetiği yaptırmak isteyenler de en çok tercih edilen rinoplasti yöntemin kapalı burun estetiği olup bu yöntem ile burun estetiği yaptırmak isterseniz estetik uzmanı Evren Helvacı ya başvurarak estetik işlemlerinizi kolayca yaptırabilirsiniz.

Kimler Burun Estetiği Yaptırabilir?

Burun estetiği kadınlar ve erkekler tarafından yaptırılabilecek bir işlem olup aynı zamanda burun estetiği yapılabilmesi için 16 yaşın dolması gerekmektedir. 16 yaşını dolduran herkes burun estetiği yaptırıp burunlarını istedikleri gibi kullanabilirler. Burun estetiği ameliyatı kolay bir ameliyat olsa da ameliyattan sonra herhangi bir yanlış hareket canınızın yanmasına neden olabilir. Burun estetiği yaptırdıktan sonra ani hareketler yapmamaya ya da burnunuza herhangi bir darbenin gelmemesine Özen gösteriniz. Burun estetiği yaptırmak isteyenler ilk önce uzmana başvurup ardından nasıl bir burun istediklerini tarif etmeleri gerekir. Bu burun operasyonlarında genellikle burnumuza ne olacağını başvurmuş olduğunuz uzman doktor karar verir. Yaptırmış olduğunuz burun estetiği operasyonları tekrar eski haline döndürülemeyip ömür boyu yaptırmış olduğunuz burnu kullanırsınız.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun estetiği ameliyatında önemli noktalardan biri de ameliyatın yapıldığı yerdir. Eğer burun estetiği yapılan yerde Herhangi bir hijyen ya da sağlıklı bir ortam bulunmuyor ise ameliyat sağlıksız bir şekilde gerçekleştirilir ve hastanın mikrop kapması olağan durumlardan biri olabilir. Burun estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenlerden biri bandajların düzenli olarak yenilenmesi ve kontrol ettirilmesidir. Burun ameliyatından sonra nefes alma zorluğu gibi bir problem yaşamazsınız. Eğer ameliyattan sonra kolay bir şekilden nefes alabilirsiniz ve herhangi bir acı ile karşılaşmanız genellikle mümkün olan durumlardan biridir. Meme estetiği yaptırdıktan sonra doktorunuzun söylemiş olduğu noktalara dikkat etmeniz oldukça önemlidir.