Burun Ucu Ameliyatı

Burun ucu (tip) bölgesi burnun kemiksiz sadece kıkırdaklardan oluşan kısmıdır. Burun ucu ameliyatı ise, burnun kemik yapısı ve şeklinden memnun olan sadece uç kısmını beğenmeyen kişilerde uygulanan bir ameliyattır. Son derece kolay bir şekilde gerçekleştirilen operasyon sonrasında hastaların kendileri ile barışmalarına ve burun görünümlerinin daha iyi hale gelmesine yardımcı olunmaktadır.

Burun ucu estetik operasyonları ile burun ucundaki düşüklük, asimetri, eğrilik ters v deformitesi, burun ucu basıklığı, burun deliklerinin fazla görünmesi ya da burun ucunun aşırı uzun olması gibi şekil bozuklukları ve orantısızlıklar giderilebilir. Aynı zamanda hastaların doğuştan gelen burun ucu büyüklüğü ya da şişkinliği problemleri de belirtilen işlemler ile birlikte daha iyi hale getirilebilmektedir. Üstelik burunlarında estetik bir görünüm isteyen hastaların da burun ucu kaldırma istekleri yerine getirilmektedir. Burun ameliyatı burun ucu düşmesi ve benzeri problemleri yaşayan bireyler adına estetik bir görünüm sağlanabilmesi için son derece avantajlı operasyonlardır.

Burun Ucu Ameliyatı Operasyon Süreci

Burun ucu ameliyatı, genel anestezi altında yapılır. 30-60 dakika arasında sürer. Uygulanacak işlemlerin fazla olduğu ameliyatlarda bu süre daha da artık göstermektedir. Burun ucunu örten deri normalden ince olabildiği gibi çoğu zaman normalden daha yağlı ve kalındır. Cerrahi müdahale gerçekleştirilmeden önce hastaların burunlarındaki tüm yapısal özellikler kontrol edilmektedir.

Operasyon sürecinde burnu açılan ve kıkırdak yapısı ortaya çıkan bireylerin, burun ucu düşüklüğü, kalkıklığı ya da fazla eğriliği gibi problemleri düzeltilmektedir. Kıkırdak yapısında herhangi bir sorunu olmayan hastalara ise ekstra bir müdahale yapılmamaktadır. Burun ucu estetik ameliyatı öncesinde hastaların gerekli problemlerinin tam olarak saptanması adına muayene süreci de önem taşımaktadır. bireylerin problemlerinin tam olarak belirlenmesinden sonra, ameliyatın nasıl gerçekleştirileceğinin de hastaya detaylı bir şekilde anlatılması, operasyon sonunda istenilen sonucun alınması adına önemlidir.

Ameliyat Sonrasındaki Düzelme Süreci

Ameliyat sonrası bu bölgede oluşan şişliğin geçmesi ve burun ucunun gerçek görünümünü alması 6-12 ayı bulabilmektedir. Yüzde morarma ve şişlikler çok daha nadir görülür. Genel burun ameliyatı geçiren hastalara oran ile burun ucu ameliyatı olan bireylerde daha az morarma ve şişliğin meydana geldiği görülmektedir. Ameliyat sonrasında, hassas dokunun en iyi şekilde düzelmesi adına bireylerin dikkatli davranmaları ve herhangi bir darbe almamaları önem taşımaktadır. Burun ucu ameliyatı iyileşme süreci genel olarak hastaların belirtilen süreç içerisinde ne kadar dikkatli davrandıklarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Ameliyat sonrasında iyileşme sürecinin kontrol altında tutulması adına düzenli doktor kontrolleri de önem taşımaktadır. Genel olarak burun ucu ameliyatlarında atel ya da tampon kullanılmamaktadır. Ancak hastanın rahatsızlığına göre belirtilen durum da değişiklik gösterebilmektedir.

Burun Ucu Ameliyatının Faydaları

Burun ucu ameliyatı geçiren bireylerin görünümlerinde düzelmelerin meydana geldiği görülmektedir. Özellikle burun tiplerinden rahatsız olan, kendilerini böyle daha kötü hisseden bireyler adına böyle bir operasyonun gerçekleştirilmesi faydalı olmaktadır. Belirtilen durum hastaların ruh sağlığının da düzelmesine yardımcı olmaktadır. Burun ucu ameliyatı sonrası şişlik sorunundan ise hastaların düzenli olarak bölgeye soğuk tampon uygulamaları, şişlik probleminin azalmasını desteklemektedir.

Burun ucun da bozukluk bulunan ancak operasyon geçirmekten korkan bireyler adına, kliniğimiz de belirtilen ameliyat son derece kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Hastaların rahatlatılması adına ise ameliyat öncesinde gerekli bilgilendirmeler ve muayene aşamaları uzun tutulmaktadır. Bu sayede bireylerin de soru işaretlerinin giderilmesine yardımcı olunmaktadır.

*YURT DIŞINDAN GELECEK HASTALARIMIZ EN AZ 5 GECE TÜRKİYE’DE KALMASI GEREKİR.