Dünyanın En Pahalı 6 Estetik Ameliyatı

Dünyanın En Pahalı 6 Estetik Ameliyatı

Görünümünden memnun olmayan pek çok insan bunları değiştirmek için estetik operasyonlara başvurur. Estetik operasyonlar kişinin kendisini daha güzel ve daha özgüvenli hissetmesini sağladığı için psikolojik anlamda son derece önemlidir. Özellikle çok göze batan ve saklamak istediğiniz, sizi evden çıkarmayacak kadar sorun ettiğiniz yanlarınız varsa bunlarla ilgili mutlaka bir cerrahın yardımını almalısınız.

Estetik genelde kadınlar tarafından tercih edilen bir uygulama olsa da erkeklerin de birçok konuda estetik ameliyatı olduğunu söyleyebiliriz. Dünyanın en pahalı 6 estetik ameliyatı içerisinde yine de ağırlık kadınların olduğu estetik ameliyatlardır.

En Pahalı 6 Estetik Operasyon Şunlardır

Ülkemizde değil, genel olarak bir sınırlandırma yaparak en pahalı 6 estetik operasyonu söyleyecek olursak bunlar:

  • Liposakşın ameliyatı
  • Burun estetiği
  • Yüz Germe Operasyonu
  • Anneyi baştan yaratma operasyonu
  • Vücut gerdirme
  • Yüz nakli

Anneyi Baştan Yaratma Operasyonu Nedir?

Dünyanın en pahalı 6 estetik ameliyatı içerisinde sayabileceğimiz belki de en ilginç ameliyat tıbbi bir terim olmayan anneyi baştan yaratma operasyonudur. Ameliyatın içerisine baktığımız zaman ve genelde anneler yaptırdığı için kullanılan bir terim olduğunu söyleyebiliriz. Birçok işlem dizisinden oluştuğu için bu ismi almıştır. Anneyi baştan yaratma operasyonun içerisinde karın germe ameliyatı, yağ aldırma, göğüs çalışması gibi işlemler sayabiliriz. Tüm bunlar aslında bebek doğumundan sonra annede görülen sorunlar olduğu için bu ismi aldığını söyleyebiliriz.

En Pahalı Operasyon Yüz Nakli Oluyor

Dünya yüz nakilleri sırasında ikinci sıraya yükselen ülkemiz bu konuda çok başarılı olduğu için adından söz ettiriyor. Ancak yüz nakli ameliyatı son derece masraflı bir işlem. Çok iyi uzmanlık gerektiren ve oldukça riskli, tehlikeli bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bu nakil işleminde sadece bir organın nakli değil, aynı anda bir çok doku değişimi de vardır.

Hastaya uygun donör bulunması çok önemlidir ve en zor aşama budur. Dokulara yapılan HLA testi sayesinde bu donör bulunabilir. Bu nedenle bazı estetik operasyonları bir gereklilik olarak da yapılabilir.

Burun Estetiği ve Liposakşın Pahalı Operasyonlar Arasında

Burnun yeniden biçimlendirilmesi olarak bahsedebileceğimiz burun estetiği ameliyatı pek çok farklı operasyona ayrılır. Burun büyütme, küçültme, kemik alınması, burun ucu kaldırma ameliyatı gibi işlemler bunların arasında sayılabilir. Birkaç saat süren ameliyat sonrasında kısa sürede iyileşme gözlemlenir ve aynı zamanda burun estetiği en sık yapılan estetik operasyonlardan biridir.

Dünyanın en pahalı 6 estetik ameliyatı içerisinde sayabileceğimiz liposakşın da cilt altındaki fazla yağın da vakumlamayla emilmesi yöntemidir. Böylece fazla yağlarınızdan kurtulmuş olacak ve vücudunuzdaki sarkmaları da ortadan kaldırmış olacaksınız. Aslında bu işlem bir nevi zayıflama operasyonu olarak da düşünülebilir ve fazla kilosu olanların en sık başvurduğu estetik operasyonlardan biri olduğu için rağbet görmektedir.