Fraksiyonel Lazer Tedavisi & CO2

Isı hasarı çerçevesinde Fraksiyonel lazer tedavisi & CO2 uygulamaları üzerinden cilt sorunlarına çözüm bulmanız mümkün olmakta. Bunun için lazer ışıklarının deriye gönderilmesi temel alınır. Gönderme işlemleri adına da minik iğne başlarından yardım alınıyor. Çok sayıda olan minik iğneler çerçevesinde deriye gönderme işlemleri baş gösteriyor. Isı hasarının da bu evrelerin akabinde meydana geldiğini söylemek gereklidir. Sonuç olarak da kollejen üretimlerine yönelik burada uyarıların verilmesi sağlanır. Bu uyarılar çerçevesinde de cilt yenilemelerinin başlaması mümkün olacaktır. Sağlam hücrelerin bu anlamda hızlı onarımlara yer verdiğini de söylemek yanlış olmayacaktır. Yeni cilt için ortaya çıkan yeni hücrelerin de daha canlı görünümlere sahip olmanız açısından pek çok faydası mevcuttur.

Lazer Tedavileri Ne Zaman Yapılmalıdır?

Fraksiyonal lazer tedavisi & CO2 için en uygun zaman kış ayları olarak biliniyor. Lazer uygulamalarının arkasından güneşe çıkmanız doğru olmayacaktır. Öyle ki güneş duyarlılığında kaynaklı olarak kısa sürede cilt lekeleri meydana gelecektir. Bu lekelenmelerin oluşmaması adına da kış aylarında tedaviye yer vermeniz gerekiyor. Olası lekelerin ortadan kalkması için de uygulanan tedavi için yaz aylarında dikkatli olmakta fayda var. Nitekim var olan lekelerin güneş ışınlarından kısa sürede koyu renklere bürünmesi mümkün olmakta. Bunun önüne geçmek için de yüksek faktörlere sahip koruyucu kremlerden faydalanmanız mantıklı olacaktır.

Hangi Tedavi İçeriklerine Yer Verilir?

CO2 Fraksiyonel lazer leke tedavisi pek çok şikayete bağlı olarak öneriliyor. Bunların başında da kırışıklıkların geldiğini göreceksiniz. Her alanda ki kırışıklıklarının sorunlarının çözülmesi adına Fraksiyonel lazer tedavisi & CO2 uygulamalarını tercih edebilirsiniz. İnce ya da derin olmaları da tedavilerden sonuç almanıza engel olmayacaktır. Kırışıklık seviyesi ne olursa olsun sorunların giderilmesinde etkilidir. Kırışıklıkların yanı sıra;

 • Cildin fazla gözenekli görünümlere sahip olması sonucundan da tedaviye başvurmak mümkün.
 • Yüzeysel olarak ifade edilen renk bozuklukları da giderilecektir.
 • Hem yaş hem de güneş ışınlarından kaynaklı lekelerin de son bulması hedef alınıyor.
 • Akne skarları ya da sivilce izlerine yönelik şikayetlerin de giderilmesinde etkilidir.
 • Nasıl, kondilom ya da siğil gibi cilt kalınlaşmasına neden olan sorunların da çözülmesi sağlanır.

Fraksiyonel lazer tedavisi & CO2 sayesinde keloid sorunlarından da kurtulmanız mümkün olacaktır. Keloid genel anlamda iyileşme gösteren yaraların arkasından ortaya çıkıyor. Sert görünümlere sahip kırmızı yumruların ortadan kalkması için başvurabilirsiniz. Et benleri ya da kist gibi lezyonlarında da tedavilerinde etkili rol oynar. Yaralara bağlı hem iz hem de doku tedavilerinde de uygulamaya yer verilir. Sonuç olarak pek çok deri sorununa karşılık olarak başvurulan yöntemlerden bir tanesi olduğu açıktır.

Lazer Tedavi Uygulamalarının Sonrası

Fraksiyonal CO2 lazer tedavisi sırasında yanma hissinin ortaya çıkması normaldir. Bu gibi durumlara yönelik hastaların lokal anestezili kremler sayesinde acıyı minimum seviyede hissetmeleri sağlanır. Aynı zamanda soğuk kompresörler yardımı ile de herhangi bir sorun yaşamadan tedaviye geçiş yapılacaktır. Uygulamaların akabinde hafif dereceden ödemlerin oluşması normaldir. Aynı zamanda kızarıkların da baş göstereceğini önceden söylemek gerekir. Seansla halinde yapılan Fraksiyonal lazer tedavisi ve CO2 özellikleri adına da;

 • Şikayetlere bağlı olarak seans sayılarının değişim gösterdiğini söylemek gerekir.
 • 2 ile 4 hafta aralıklar çerçevesinde seanslara yer verilecektir.
 • Tedavilerin arkasından nemlendiricilere yer vermeniz de herhangi bir sakın bulunmuyor.
 • En az 50 faktörlü korumaya sahip olan güneş koruyucularının da sürülmesi faydalı olacaktır.
 • Buz akülleri sayesinde hem ödem hem de kızarıklık sorunlarının da önüne geçmeniz mümkün.
 • Fraksiyonel CO2 lazer çatlak tedavisi akabinde en az 6 ay güneş ışınlarına dikkat etmelisiniz.