FUE Tekniği

Saç dökülmesi noktasında yalnızca erkekler değil kadınlarda ciddi problemler yaşayabilmektedir. Özellikle dış görünüşün en önemli parçalarından bir tanesi olan saçlarda, dökülme problemi yaşanması bireylerin psikolojik olarak da kendilerinin kötü hissetmelerine neden olabilmektedir. Bu noktada saç dökülme sorunu ise stres ve mevsimsel değişiklikler ile birlikte genetik özellikler nedeniyle de meydana gelebilmektedir. Günümüzde ise yaşanan teknolojik gelişmeler ile birlikte pek çok farklı saç ekim yöntemi bulunmaktadır. FUE tekniği belirtilen yöntemlerden bir tanesi olmak ile birlikte bireylerin saç dökülmesi ve kellik problemlerine kalıcı sonuçlar getirmektedir.

Uygulama Yöntemi

Fue tekniği içerisinde uygulama yönteminin, ameliyatsız olarak gerçekleştirildiğini söylemekte fayda bulunmaktadır. Diğer saç ekim tekniklerine oran ile genel anestezi kullanılmadan, yalnızca lokal anestezi ile gerçekleştirilen FUE tekniği ile birlikte bireylerin kıllarının yoğun olduğu bölgelerden kıl kökleri alınarak, kellik oluşan bölgeye uygulanmaktadır. Farklı saç ekim yöntemlerinin aksine, tek tek kıl köklerini alma işlemleri ile birlikte gerçekleştirilen yöntem sayesinde bireylerin doğal bir saç görünümüne kavuşmalarına yardımcı olmaktadır. Fue tekniği ile saç ekimi işlemleri sırasında kullanılan mikromotor cihazlar, bireylerin saçlarının daha gür ve aynı zamanda da kalıcı olarak çıkmasını desteklemektedir. Belirtilen yöntem ile saç ekimi gerçekleştirmek isteyen bireylere, kıllarının yoğun olduğu bölgesinde, donör bir alan belirlenmekte ve bu alan üzerinden kıl kökü aktarımı sağlanmaktadır.

FUE Tekniğinin Avantajları Nelerdir

Fue tekniği ile saç ekimi işleminin en büyük avantajlarından bir tanesi, bireylerin kalıcı saçlara sahip olmalarıdır. Piyasada kullanılan farklı saç ekim yöntemlerine oran ile belirtilen teknik içerisinde tek tek kıl köklerinin alınarak, gerekli kısaltma işlemlerinin gerçekleştirilmesinden sonra kellik olan bölgede kullanılması, daha sonrasında belirtilen alanda kalıcı kıl köklerinin çıkmasına yardımcı olmaktadır. Bu durum ise uzun süredir kellik problemi yaşayan bireyler adına önemli avantajlardan bir tanesidir. Aynı zamanda FUE tekniğinde herhangi bir kesik izinin oluşturulmaması ve ameliyatsız olarak belirtilen ekim işlemlerinin gerçekleştirilmesi de bireyler adına oldukça avantajlıdır. Belirtilen işlemler gerçekleştirilirken, uygulanan tekniğinin kalıcı olmasındaki en büyük sebeplerden bir tanesi ise, kellik oluşma ihtimali olmayan, yoğun kıl yapısına sahip bölgelerden kıl kökü aktarımının sağlanıyor olmasıdır.

Tedavi Süresi Ne Kadar?

Fue tekniği içerisinde genel olarak tedavi süresi, 6 ay ile bir sene arasında değişiklik göstermektedir. Belirtilen süre bireylerin kellik oluşan bölgelerindeki yapılan testler sonrasında farklılık gösterebilmektedir. İlk 2-3 seans içerisinde hızlı bir şekilde etkisini gösteren FUE tekniğinde kel bölgenin bir an önce düzeltilmesi adına çalışmalar sürdürülmektedir. Bireylerin ekilen saçları ve tamamı, tedaviye başladıktan 1 ya da 2 ay sonrasında dökülmektedir. Dökülme oluştuktan sonra en fazla 3 ay içerisinde yeni saçlar çıkmaya başlamakta ve bu saçlar kalıcı olmaktadır. Belirtilen işlemi yaptırmadan önce detaylı bir şekilde muayene yaptırmakta fayda bulunmaktadır.

Etkili Sonuç  Ve Doktor Seçimi

Fue tekniği günümüzde saç ekimi adına kullanılan en etkili yöntemlerden bir tanesi olarak bilinmektedir. Diğer saç ekme uygulamalarına göre kıl köklerine tek tek ulaşması ve kel olan bölgelere sırayla yerleştiriyor olması nedeniyle, kesin sonuçların ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır. Uzun yıllardır kellik problemi yaşayan bireylerde bile son derece etkili sonuçlar veren teknikte ise doktor seçimi de son derece önemlidir. Bireylerin bu noktada Evren Helvacı gibi uzman bir hekimden yardım almaları, kesin sonuçlar elde etmelerine yardımcı olmaktadır. Piyasa birbirinden farklı saç ekim merkezi bulunsada en iyi sonuçları alabilmek adına doğru doktor seçimi son derece önemlidir. Fue tekniği nedir diye merak eden bireylerin ise uzmanlarından gerekli bilgilendirmeyi aldıktan sonra, operasyona başlamaları yararlı olmaktadır.