Göğüs Büyütme Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göğüs Büyütme Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadın fiziğindeki en önemli alanlardan biri olduğunu söyleyebileceğimiz göğüsler, erojen bir yapıdadır. Kadının en önemli görüntüsünü oluşturan göğüsler küçük ya da büyük olması halinde vücutta bir dengesizlik yaratabilir ve bu da zamanla sizin hoşunuza gitmeyebilir. Özellikle de memelerini güzel bulmayan kadınların kendilerini eksik hissettiğini söyleyebiliriz. Özgüven anlamında önemli bir rolü olan meme için siz de göğüs estetiği operasyonu olabilirsiniz. Göğüs büyütme estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler neler bu konuyu da bilirseniz daha başarılı bir ameliyat süreci geçirirsiniz.

Hangi Durumlarda Göğüs Büyütme Ameliyatı Yapılır?

  • Memesi olması gerekenden daha küçük olan kadınlarda vücut hatlarında orantısızlık söz konusudur. Kalça ve göğüs arasındaki oran önemli olduğu için bu oran baz alınarak göğüs büyütme yapılır.
  • Gebelikten sonra meme hacmi küçülebildiği için meme büyütme operasyonu yapılabilir.
  • Meme büyüklüğünde iki göğüs arasında simetri olmadığı durumlarda bu estetik ameliyatı yapılabilir.
  • Meme kanseri gibi durumlardan sonra memeyi yeniden oluşturmak için yapılabilir
  • Eski meme implantının eskimesi durumunda da yenilemek için yapılabilir.

Orantılı Vücudunuzun Olmasını İstediğiniz İçin Ameliyat Olun

Göğüs büyütme estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi edinmeden önce ne istediğinizi iyi bilmeniz gerekir. Yani orantılı bir vücuda sahip olmak nedenlerin arasında en çok duyulanlardan biridir. Çünkü her kadın daha güzel ve estetik gözükmek ister. İnsan vücudunda göğüslerin rolü bu anlamda büyük olduğu için orantılı bir göğüs fiziksel görünüşü çok etkileyecektir.

Ameliyat Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Meme ameliyatı olduktan sonra aktivitelerinize dikkat etmeniz gerekir. Çünkü ilk üç hafta hiçbir koşulda fiziksel aktivite yapılmamalıdır, bu aktiviteler yavaş yavaş arttırılmalıdır. Özellikle kol hareketinin zorlandığı tenis ve benzeri sporlardan uzak durulmalıdır. İlk 6 ve 8 hafta arasında da sauna ve buhar banyosu gibi uygulamalardan da kaçınmanız son derece önemlidir. Ameliyattan sonra iyileşmenin hızlanması için sigara kullanmamaya da özen göstermelisiniz. Aynı zamanda sağlığınıza, yediklerinize de dikkat etmeniz iyileşmenizi hızlandıracaktır.

İlk bir hafta dinlenmeye zaman ayırmalısınız. Bir haftadan sonra fazla hareket etmemek koşuluyla işinize geri dönebilirsiniz. İlk bir hafta boyunca doktorun verdiği antibiyotik ve benzeri ilaçları, kremleri de kullanmalısınız. Doktorun size verdiği sporcu sütyenlerini kullanmalı ve uzun bir süre başka bir sütyen giymemelisiniz. Ne zaman banyo yapabileceğinizi ve diğer detayları cerrahınıza sorabilirsiniz.

Meme Protezleri Ömürlüktür

Göğüs büyütme estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler konusunda kadınlar meme protezlerinin ömrü hakkında sorular sorar. Üretici firmalardan alınan bilgilere baktığınız zaman aslında bu protezlerin ömürlük olduğunu anlayabilirsiniz. Ancak kimi protezler 15-20 sonra değiştiriliyor. Ama teorik manada baktığımız zaman bu silikonların ömrü insan ömründen çok daha uzun oluyor. Ancak çoğu zaman sorunsuz bir şekilde ömür boyu protez kullanılıyor.