Göğüs Estetiği ve Emzirme

Göğüs Estetiği ve Emzirme

Meme protezleri artık günümüzde kadınlar tarafından çok yaygın olarak tercih edilen uygulamalardan biri oluyor. Bunun nedeni de fiziksel anlamda kendisini tatmin etmek isteyen kadınların çoğunun göğüslerinin boyutundan memnun olmaması. Kimi kadınlar göğüslerinin küçük olmasından dolayı şikayet ederken kimileri de göğüsleri çok büyük olduğu için estetik ameliyatı olmak isteyebiliyor. Bu nedenle yapılması gereken kendinizi iyi hissetmek için risk barındırmaya bu ameliyatlardan birini olmanız diyebiliriz. Göğüs estetiği ve emzirme konusunda çekinceleriniz varsa bunu cerrahınızla görüşerek de öğrenebilirsiniz.

Göğüs Estetiği Olan Kadınlar Genelde Doğurganlık Döneminde

Göğüs estetiği operasyonu yaptıran kadınların yaş aralığına baktığımız zaman genelde 20-40 yaş arasındaki kadınlar olduğunu görebiliyoruz. Bu nedenle doğurganlık döneminde olan kadınların estetik operasyon yaptırdığı düşünülürse bu ameliyatlarda memenin işlevi de korunuyor. Yani süt bezlerine ve diğer alanlara herhangi bir şekilde zarar verilmeden göğüs estetiği operasyonu yapıldığı için bebek emzirme konusu da bu ameliyatlardan sonra sıkıntı olmuyor.

Silikonlar Süt Bezine Zarar Vermiyor

Takılan silikonlar memenin işlevine ve iç yapısına zarar vermediği için herhangi bir şekilde süt bezine engel olması gibi bir durumun söz konusu olmadığını bilmelisiniz. Hatta çoğu kadın göğüslerinin dolgunlaşmasından sonra bebeklerini çok daha rahat emzirdiğini bile söyleyebiliyor. Silikonlar genelde kas altına yerleştirildiği için süt bezlerine zararı dokunmuyor.

Zorlama ya da herhangi farklı bir harekette bu silikonların patlaması ve bebeğin ağzına bu maddenin gelmesi de mümkün değil. Silikon protezler oldukça sağlam yapıda olduğu için senelerce birçok zorlamaya rağmen patlamıyor. Göğüs estetiği ve emzirme arasında olumsuz bir ilişki olmadığını buradan da rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Silikonlar Hangi Bölgeden Yerleştiriliyor?

Silikonlar üç bölgeden yerleştirilir:

  • Koltuk altı bölgesinden silikon yerleştirme
  • Meme başından silikon yerleştirme
  • Meme altından silikon yerleştirme

Koltuk altı bölgesinden silikon yerleştirme en zor olan bölgedir. Meme altı bölgesi uygulaması en kolay olan ve iyileşmesi de diğerlerine göre daha hızlı olan bir bölgedir. Çünkü buradan yerleştirildiği zaman meme bezi bütünlüğü de bozulmamış olur. İkinci bölgede kolay uygulanabilen ancak daha hassas davranılması gereken bir bölgedir. Yerleşime cerrahın karar vermesi gerekir.

Her Memeye Silikon Yerleştiriliyor mu?

Cerrahın bu konuda yönlendirmesi son derece önemlidir. Memede sarkık olup olmaması silikonun nasıl yerleşeceğine önemli etki ediyor. Kimi zaman tek başına protez takılması yeterli olmadığı için meme dikleştirme operasyonunun da aynı anda yapılması gerekebiliyor.

Göğüs estetiği ve emzirme konusunda sorun yaşamayacağınız için meme şekliniz de göğüs büyütme ameliyatına uygunsa iç rahatlığı ile bu operasyonu olabilirsiniz. İdeal  meme protez hastaları sadece küçük göğse sahip olan hastalardır. Uygun alana yerleştirilen bu protez hiçbir konuda sıkıntı yaratmayacağı için senelerce sorunsuz kullanabilecek ve bebek emzirme konusunda da problem yaşamayacaksınız.