Göğüs Estetiği Jeli

Göğüs Estetiği Jeli

Göğüs estetiği operasyonları ülkemizde en sık yapılan estetik operasyonlardan biridir. Çünkü vücudun görünüşünü önemli ölçüde değiştiren bu operasyonlar fiziksel anlamda daha orantılı durmanızı sağlar. Psikolojik olarak kadınların kendisini daha özgüvenli hissetmesine de neden olan meme estetiği sayesinde  daha diri bir vücuda kavuşabilirsiniz. Göğüs estetiği jeli de dışı silikon olan ve memenin büyütülmesi işleminde işe yarayan protezlerden biridir. Protez meme sayesinde senelerce daha diri ve ideal boyutlarda göğüslere sahip olabilirsiniz.

Meme Boyutunun Kazandırılması Gereken Durumlar Nelerdir?

  • Meme kanseri nedeniyle bir göğüsün ya da her ikisinin birden alınmış olması nedeniyle protez uygulanması
  • Meme dokusunda kayıp yaşanması
  • Hamilelik nedeniyle sonrasında sarkan ve küçülen memelerin daha diri olmasını istemek
  • Ani kilo kaybı yaşama
  • Psikolojik olarak küçük memelerden rahatsız olma

Yukarıda saydığımız nedenlerden dolayı siz de göğüs büyültme ameliyatı olmak isteyebilirsiniz. Her yaş grubuna uygulansa da bu ameliyatın en çok 20-25 yaş arasındaki yetişkinlerde çok sık uygulandığını söyleyebiliriz.

Meme Büyütme Jeli Emzirmeye Engel Değil

Göğüs estetiği jeli olarak adlandırdığımız dışı silikon protez emzirmeye mani olmadığı için güvenle kullanılabilir. Zaten yaş aralığına baktığınız zaman genelde bu protezi kullanan kadınların doğurganlık döneminde olduğunu anlayabilirsiniz. Bu dönemde olduğu için de süt bezlerine zarar vermeden bu ameliyat yapılır. Silikon je meme altından ya da kas dokusundan yerleştirildiği için memenin iç yapısını bozmaz ve süt bezlerine de hiçbir zarar vermez. Hatta bazı kadınlar büyük göğüslere sahip olduktan sonra daha kolay emzirdiğini de söylemektedir.

Göğüs Büyütme Operasyonundan Önce Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Göğüs estetiği olmadan önce bazı konulara dikkat etmeniz gerekir. Ameliyata ne kadar erken karar verirseniz iyileşme süreci ve sonraki yaşantınızda yeni görüntünüze alışmanız da o kadar hızlı olacaktır. Güvendiğiniz doktorlarla anlaşarak yola çıkmanız çok önemlidir. Ameliyat sonrasında size söylenenleri birebir uygulamanız ve doktorun verdiği ilaçları kullanmanız da önemlidir. Sigara içiyorsanız ameliyattan önce bunu azaltmaya dikkat edin. Aynı zamanda beslenmeniz ve vücut temizliğiniz de ameliyattan sonra iyileşme sürecini etkileyecek unsurlardan biridir.

Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Göğüs estetiği jeli kullandıktan sonra ameliyattan sonra büyük bir hızla iyileşmeye başlar ve yaklaşık 7 gün içerisinde normal yaşam standardınıza dönersiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken konuları atlamamalı ve denilenleri harfiyen yapmalısınız. Ameliyattan sonra mutlaka ağrı kesici ve antibiyotik kullanmanız gerekir. Ameliyat sonrası 4 hafta kolunuzu zorlamamanız gerekir. Yaklaşık bir ay boyunca da doktorun önerdiği sporcu sütyenlerini kullanmalısınız. Ağır sportif aktivitelerden kaçınmanız ve kolunuzu çok fazla zorlamamanız gerekir. Bir ay sonra hafif yürüyüş yapabilirsiniz ancak ilk 2 ay ağır spor önerilmez ve ağırlık kaldırma, itme ya da çekme gibi hareket gerektiren eylemleri de yapmamalısınız.