Göğüs Estetiği Riskleri

Göğüs Estetiği Riskleri

Kadınların en çok estetik operasyon geçirmek istedikleri bölgelerden biri göğüslerdir. Kimi kadın göğüslerinin küçük olmasından şikayet ederken kimileri de büyük göğüslü olmaktan dolayı şikayet edebilir. Göğüsler vücutta ön plana çıkan ve fiziksel anlamda bütünlüğü sağlayan bölge olduğu için ideal boyda olması fiziksel duruş ve görünüş için de önemlidir. Bu nedenle özgüven eksikliğinden ve memnuniyetsizlikten dolayı herkes ideal göğüslere kavuşmak için göğüs estetiği olabilir. Burada merak edilen asıl konu göğüs estetiği riskleri olup olmadığıdır.

Meme Küçültme Ameliyatındaki Riskler Nelerdir?

Her ameliyatta olduğu gibi göğüs küçültme ameliyatında da bazı risklerden bahsedebiliriz. Ancak bunlar ufak çaplı komplikasyonlar olduğu için gönül rahatlığıyla güvenilir doktorlarda estetik operasyonu geçirebilirsiniz. Göğüs estetiği riskleri olarak meme küçültme ameliyatında şunları sayabiliriz:

  • Kanama görülmesi: Çok nadir görülen ve ameliyat esnasında ya da sonrasında oluşabilecek bir durumdur.
  • Enfeksiyon: Ameliyatın başında antibiyotik kullanılırsa önlenmiş olur.
  • Meme başı duyarlılığında değişme: Geçici bir durumdur.
  • İzler: Bazı kadınlarda çok küçük çaplı bazılarında daha fark edilebilecek boyutta izler olabilir.
  • Ağrı: Her ameliyat sonrasında görülebileceği gibi meme küçültme operasyonundan sonra da boyun, sırt ve omuz bölgesinde ağrı olabilir.
  • Memede sertlik: Önceden tahmin edilmeyen ancak nadir görülen bir durumdur.

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Olur?

Göğüslerinizin küçük olduğunu düşünüyorsanız implat yani protez kullanımıyla göğüs estetiği operasyonu geçirerek ideal göğüslere kavuşabilirsiniz. Doğuştan gelişmemiş olan memelerin uygun boyuta gelmesi için kullanılan bu protezler meme dikleştirme gibi operasyonlarda da kullanılabilir. Operasyon genel anestezi yöntemiyle yapılır ve ortalama olarak bir buçuk saat kadar sürer. Göğüs estetiği sayesinde şunlar amaçlanır:

  • Göğüsler daha dolgun bir görünüme kavuşmuş olur
  • Kadının kendisine duyduğu özgüvende büyük bir oranda artış olur
  • Vücudun genel görünümü daha dengeli gözükür ve daha orantılı bir fiziğe sahip olmuş olur.

Silikon İmplat ve Salin İmplant Arasında Karar Vermelisiniz

İmplant seçimi göğüs büyütme ameliyatlarında önemlidir. Bahsettiğimiz her iki implantın da dışı silikondan yapılmıştır. Farkları içerisinde yer alan maddelerle alakalıdır. Salin implant dediğimiz silikonların içerisi tuzlu su ile doludur. Silikon implantların içindeyse yoğun kıvamlı silikon jel vardır. Silikon implantlar son dönemlerde daha fazla tercih edilmektedir. Bunun nedeni daha doğal bir görünüme sahip olmasıdır.

Silikonun Şekline de Karar Vermeniz Gerekir

İmplantları şekilsel olarak ayıracaksak iki şekilden bahsetmemiz gerekir. Yuvarlak meme implantları ve anatomik meme implantları farklı boyut ve şekillerde karşımıza çıkar. Göğüs estetiği riskleri anlamında iki implantı da ele alacak olursak farklı risklere sahip olduğunu göremeyiz. Yuvarlak meme implantları genelde üst memeye dolgunluk verilmek istendiği zaman kullanılır. Anatomik meme implantları da damla şeklindedir ve memelerin daha doğal bir görünüme sahip olmasını sağlar. Hangisini tercih edeceğinize doktorunuzla beraber karar verebilirsiniz.