Göğüs Estetiği Sonrası

Göğüs Estetiği Sonrası

Fiziksel görünüşünüzü değiştirmek istiyorsanız ve göğüslerinizin boyutu sizi rahatsız ediyorsa göğüs estetiği olabilir ve daha orantılı bir bedene sahip olabilirsiniz. Vücutta en göz önünde olan yerlerden biri olan göğüsler tüm kadınların dikkat ettiği bölgelerden biridir. Vücut orantısını da doğrudan etkilediği için göğüslerin boyutu ve duruşu önemlidir. Kadınlar da daha orantılı bir bedene sahip olmak için göğüs büyütme, göğüs küçültme ya da dikleştirme operasyonlarından birini olmak isteyebilir. Ameliyat öncesi süreç önemli olurken aynı zamanda göğüs estetiği sonrası işlemler ve dikkat edilmesi gerekenler de son derece önemlidir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrasındaki Süreç Nasıldır?

  • Anesteziden sonra ağrıdan ziyade hafif bir gerginlik hissedilebilir ve göğüslerin büyüdüğü hemen hissedilen bir durumdur ve gözle görülebilir.
  • Göğüslerin üzerinde bir sargı olacaktır ve bunun baskı yaptığı hissedilebilir. Bu göğüsleri korumak amacıyla sarılıdır.
  • Ameliyattan 6 saat sonra sıvı gıda almaya başlayabilirsiniz. Basit ağrı kesiciler kullanılabilir ve bu sayede ağrı dengede tutulabilir.
  • Omuz ve kol hareketlerini ilk 4 gün kısıtlarsanız daha az ağrı hissedebilirsiniz. Kas altına yerleştirilen bir protez varsa ağrı ortalama bir hafta sürebilir.
  • Ameliyat sonrası yorgunluk durumu 24 saat içinde duracaktır.
  • 7 gün boyunca düzenli bir şekilde antibiyotik kullanmanız gerekir.
  • Göğüs estetiği sonrası ödem yavaş yavaş atılacak ve şişlikler azalacaktır.

Ameliyat Sonrasında Sporcu Sütyenlerinden Kullanın

Ameliyat sonrasında göğsü çevrelemiş olan sargılar alınacağı için kişinin göğüslerini korumaya özen göstermesi gerekir. Bunun için de önerilen sporcu sütyenlerinin giyilmesidir. 3 hafta boyunca tüm gün bu sütyenlerden giymeli, 3 haftadan sonra da sadece gündüzleri bu sütyenleri kullanmalısınız. 4.günden sonra duş yapabileceğinizi bilmeniz gerekir. İlk pansuman da 4 günden sonra yapılacağı için çok yorucu olmayan işlere dönebilirsiniz. Masa başı ve ofis işlerini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Bir haftadan sonra uzun süreli olmasa da hafif koşu ve diğer spor aktiviteleri yapılabilir. 7 günden sonra araba da kullanabilirsiniz. 2 hafta boyunca sigara içmemeye de özen göstermeniz gerekir. Cerrahın size verdiği ilaçları ve kremleri aksatmadan kullanmanız gerekir.

Göğüs Estetiğinden Sonra Bebek Emzirilebilir mi?

Göğüs estetiği sonrası cerrahlara en sık sorulan sorulardan biri de ameliyat sonrası bebek emzirmeyle ilgilidir. Meme operasyonlarında memenin fonksiyonu korunur. Genelde ameliyat olan yaş grubu da 20 ile 40 yaş arası olduğu için doğurganlık döneminde olan hastalardır. Bu nedenle hastaların süt bezlerine hiçbir zarar vermeden göğüs estetiği ameliyatları yapılır. Eğer göğüs içerisine bir protez yerleştirilmişse bunun zarar görmesi ya da süt bezlerine karışması gibi bir durum asla söz konusu değildir. Bu nedenle kadınlar göğüs estetiğinden sonra da bebeklerini rahatlıkla emzirebilecek ve bir sorun yaşamayacaktır. Hatta bazı kadınlar göğüs büyütme operasyonundan sonra bebeklerini daha kolay emzirdiğini bile söylemiştir.