Göğüs Estetiği Yaptıran Var mı?

Göğüs Estetiği Yaptıran Var mı?

Her kadının hayalinde fit bir görünüme ve düzgün vücut hatlarına kavuşmak vardır. Vücudun fiziksel orantısını sağlayabilmek için kimi zaman sadece spor yapmak ve kilo vermek ya da almak yeterli değil. Çünkü göğüsler vücudun orantılı olması için çok önemli bir yere sahiptir. Ancak herhangi bir rejim ya da spor göğüslerin küçülmesini ya da büyümesini sağlamadığı için bu ancak estetik ameliyatıyla mümkün olan bir durumdur. Göğüs estetiği yaptıran var mı diye merak ediyorsanız günümüzde artık birçok kadının göğüs estetiği operasyonu geçirdiğini söyleyebiliriz.

Göğüs Estetiği Operasyonu Neden Olmalısınız?

Göğüs büyütme ya da küçültme işlemleri olmak için pek çok sebebe sahip olabilirsiniz. En sık görülen sebepleri sıralayabiliriz:

  • Büyük memeli kadınlarda şiddetli bel ve omuz ağrısı gibi ağrılar görülebilmekte ve bu durum ileride kamburluğa gidebilmektedir.
  • Büyük göğüslü kadınlar sütyen baskısından dolayı kol bölgesinde uyuşukluk hissedebilmektedir.
  • Büyük göğüslü kadınlarda nefes almakta güçlük görülebilir.
  • Doğuştan göğüsü gelişmemiş kadınlar kendilerini yeterince kadınsı hissedemeyebilir.
  • Bir göğüsün diğerinden daha büyük ya da küçük olması durumunda vücutta orantı sağlanamadığı için estetik operasyonu istenebilir.

Göğüs Estetiğinin En Büyük Nedeni Psikolojik

Göğüs estetiği yaptıran var mı sorusunu cevapladığımız zaman aslında bu operasyonun en büyük nedeninin psikolojik olduğunu görebiliyoruz. Çünkü fiziksel görünüşü direk olarak etkileyen göğüsler orantısız durduğu zaman ya da normalden daha küçük ya da büyük olduğu zaman göze hoş gelmez. Bu da kişinin kendisini beğenmemesine ve özgüven kaybına yol açar. Kişinin üstüne uygun kıyafetler bulamaması ve yaşadığı buna benzer zorluklar gittikçe kendisinden uzaklaşmasını sağladığı için estetik ameliyatı mutlaka olmalıdır.

Göğüs Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Göğüs estetiği ameliyatı olmaya karar verdiyseniz ameliyattan sonra bazı önlemleri de almanız gerekir. Örneğin ameliyattan sonra sporcu sütyenlerinden kullanmalı ve ilk 2-3 gün banyo yapmamalısınız. Kolunuzu fazla hareket ettirmemeli ve ağır fiziksel aktivite gerektiren sporlardan ya da ev işlerinden kaçınmalısınız. Ameliyatın dördüncü gününden sonra duş alabilir ve bir haftadan sonra arabaya kullanmaya ya da hafif sportif faaliyetlere de başlayabilirsiniz. İlk 6 hafta yüzüstü yatmamanız gerektiğini ve ilk 3 hafta sporcu sütyenini çıkarmamanız gerektiğini de bilmelisiniz.

Meme Protezi Nasıl Seçiliyor?

Göğüs estetiği yaptıran var mı sorusundan sonra göğüs estetiği hakkında en çok sorulan sorulardan biri de meme protezlerinin nasıl seçildiğidir. Bu en sağlıklı şekilde doktorunuzla birlikte verebileceğiniz bir karardır. Çünkü hem göğüs şekliniz hem de ameliyattan sonra nasıl durmasını istediğiniz meme protezinin hangisi olacağına karar vermenizi sağlayacaktır. Örnek vermek gerekirse damla protezler daha doğal bir göğüs görünümü olmasını isteyen kadınların sıklıkla tercih ettiği bir protez türüdür ve göğüs şekliniz buna uygunsa damla protez kullanabilirsiniz.