Göğüs Estetiği Yorumlar

Göğüs Estetiği Yorumlar

Kadınların fiziksel anlamda iyi gözükmek istemesi son derece önemli olduğu için estetik operasyon sayısı da bir hayli fazla diyebiliriz. Fiziksel olarak orantılı gözükmek için en önemli bölgelerden biri olan göğüsler de kadınların en çok estetik operasyon geçirdiği bölgelerden biri oluyor. Göğüslerin hacminin normalden daha küçük ya da büyük olması görünüşü büyük ölçüde değiştirdiği için önem taşıyor. Göğüs estetiği yorumlar anlamında da bakıldığı zaman kadınların en çok merak ettiği estetik operasyonlarından biri oluyor.

Meme Küçültme Operasyonu Neden Olmalısınız?

Göğüsleriniz normalden daha büyükse bu durum yaşam kalitenizi düşürebilecek ve sağlığınızı da ciddi oranda etkileyebilecek bir durumdur. Bu nedenle vücut orantınızı bozacak büyüklükte göğüslere sahipseniz göğüs küçültme ameliyatı olmanız gerekir. Özellikle küçültme operasyonları şu sebeplerle yapılır:

  • İskelet ağrılarının çok fazla görülmesi, bel ve omuz bölgelerinde ağrı olması
  • Kamburluk
  • Meme altı bölgesinde kızarma, pişik gibi sorunların yaşanması
  • Nefes alırken zorlanma ve kol bölgesinde uyuşukluk hissetme
  • Psikolojik olarak görünümden memnun olmamaktan doğan özgüven kaybı

Ameliyattan Bir Hafta Sonra Normal Hayatınıza Dönebilirsiniz

Göğüs büyütme ve küçültme ameliyatları genel anesteziyle yapılsa da ortalama bir haftada kadınlar günlük hayatına geri dönebilmektedir. İlk iki gün banyo önerilmez ve birkaç gün evde istirahat etmeniz yararlı olur. Ayrıca ameliyat sonrası bazı ağrılar da görülebilir. Ancak bunlar her operasyondan sonra oluşabilecek ağrılardır. Bu nedenle riskin çok fazla olmadığı göğüs operasyonlarından sonra rahatlıkla işinize geri dönebilir ve hayatınızı eskisi gibi devam ettirebilirsiniz.

Göğüs estetiği yorumlar konusunda da detaylı araştırma yaptığınız zaman bunun riski az bir operasyon olduğunu kolaylıkla anlayabilirsiniz. Ameliyattan bir süre önce ve sonra iyileşme sürecini hızlandırmak için kan akışınız hızlandıran maddelerden kaçınmalısınız. Örneğin sigara içiyorsanız bir müddet ara vermeniz iyileşme sürecini de hızlandıracaktır. Ortalama 3 saat kadar süren ameliyat sonrasında cerrahi sütyenlerden kullanmanız sizi rahatlatacaktır. Göğüsün büyüklüğü, şekli, dokusu ve benzeri etmenler ameliyat sürecinden sonraki zamanı etkilediği için bunu ancak cerrahınızla konuşabilir ve daha öznel bilgileri alabilirsiniz.

Göğüs Ameliyatından Önce Neler Bilmeniz Gerekir?

Göğüs ameliyatından önce bazı konularda mutlaka doktorunuz tarafından bilgilendirilmeniz gerekir. Mutlaka mamografi çekilmelidir. Cerrahi bir girişim söz konusu olduğu için detaylı olarak tüm tektikler yapılmalıdır. Hastalar ameliyattan sonra görülebilecek geçici yan etkileri de bilmeli ve bunlarla karşılaştığı zaman panik yapmamalıdır. Bu nedenle ameliyat öncesinde bilgilendirilmeniz önem taşır. Göğüs estetiği yorumlar hakkında da ameliyat öncesi dikkat edilmesi gerekenleri okuyabilirsiniz.

Örneğin protez takıldıktan sonra vücudun kendini koruma iç güdüsünden kaynaklı olarak vücut bu yabancı maddeyi dışarı atmaya çalışabilir. Ancak protez sağlam bir yapıda olduğu için siz bunu sadece ağrı olarak hissedebilirsiniz. Ancak tüm bu etkilerin geçici olduğunu bilerek rahatlıkla göğüs estetiği olabilirsiniz.