Göğüs Küçültme Estetiği Ücreti

Göğüs Küçültme Estetiği Ücreti

Kadınların yaşadığı bazı sağlık problemlerinin temelinde büyük göğüslü olması yatabilir. Bu nedenle göğüs küçültme ameliyatı yaşam kalitenizi arttırmak ve daha sağlıklı olmak için tercih edebileceğiniz ameliyatlardan biridir. Göğüs küçültme estetiği ücreti hakkında bilgi almak istiyorsanız konuyla ilgili cerrahınıza danışabilirsiniz. Çünkü her cerrah kendi içerisinde farklı bir fiyatlandırma yaparken bu aynı zamanda operasyonun nasıl bir yöntemle olacağına da bağlı olarak değişecektir.

Hangi Durumlarda Göğüs Küçültme Ameliyatı Olmanız Gerekir?

Büyük memeli kadınlarda sık görülen ve göğüs küçültme ameliyatının yapılması gereken durumlar şunlardır:

  • Boyun ve sırt bölgesinde zaman zaman sancılar olması
  • Memelerin karın üstündeki temasından kaynaklanan pişik ve kötü kokudan duyulan rahatsızlık
  • Kamburluk durumunun gelişmesi
  • Fiziksel aktivitelerde zorlanma
  • Üstüne giyecek kıyafetin bulunamaması
  • Psikolojik anlamda kendini beğenmeme ve özgüven eksikiği
  • Sütyen askısından kaynaklanan şekilsel bozukluklar

Meme dokusu genelde aile genleriyle alakalı olduğu için bu durumun değiştirilmesi için ameliyatın tek çözüm olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca unutulmamalıdır ki kilo alma ya da doğum ve emzirme gibi işlemlerden sonra büyüme ve sarkma daha da büyüyebilmektedir.

Ameliyat Sonrası İyileşme Süreci Ne Kadardır?

Göğüs küçültme estetiği ücreti ve detaylı bilgiyi aldıktan sonra dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da iyileşme sürecidir. Genel anesteziyle yapılan bu ameliyattan sonra hastalar genelde bir gün hastanede kalır. İlk iki haftalarda kontroller yapılır. Hastanın mutlaka sporcu sütyeni kullanması gerekir.

Ameliyat sonrası için kendinize bir haftalık dinlenme süresi ayırmalısınız. Sonrasında rahatlıkla iş yaşamınıza ve günlük düzeninize geri dönebilirsiniz. Ağır fiziksel aktivitelerden ve spordan kaçınmalısınız. Ayrıca kollarınızı ve kaslarınızı yoracak hareketleri de çok sık yapmamalısınız. Doktorunuzun verdiği tüm ilaçları ve kremleri düzenli bir şekilde kullanmaya da özen göstermelisiniz.

Ameliyat Sonrası Göğüslerin Küçüldüğünü Hemen Fark Edebilirsiniz

Ameliyattan önce hastanın omuzlarının genişliği, göğüs çevresinin ölçüsü ve vücudunun genel olarak ölçüleri estetik anlamda ne kadar bir küçülme olacağıyla önemlidir ve buna göre hesaplanır. Bu nedenle meme belli bir ölçüde küçültülebilir ve bu küçülme de ameliyattan çıkar çıkmaz fark edilebilecek bir oranda olur. Doktor muayeneler esnasında küçülmeyi ve iyileşme sürecini değerlendirecek, size gerekli olan açıklamayı verecektir.

Ameliyattan İstediğiniz Sonucu Elde Etmek İçin Bunlara Dikkat Edin

Göğüs küçültme estetiği ücreti ve operasyon detaylarını öğrenseniz de dikkat etmeniz gerekenleri atlamamalısınız. Hastaların ameliyat öncesinde de bazı tavsiyelere mutlaka uyması gerekir. Bunların başında da ameliyata mümkün olduğu kadar erken karar vermesi gelir. Aynı zamanda güvenebileceğiniz doktorlarla anlaşmanız ameliyat süreci açısından son derece önemlidir. Sigara kullanıyorsanız ameliyattan önce bunu olabildiğince azaltmaya özen gösterin. Beslenme durumunuza ve vücut temizliğine de önem vermeniz sorunsuz bir ameliyat geçirmeniz için çok önemlidir. Önemli olan sorunsuz bir ameliyat geçirmeniz olduğu için para ve diğer detaylara takılmamanız da önemlidir.