Göz Çevresi için (NON INVAZIV Işık Dolgu)

Güzellik ve bakım uygulamaları içerisinde göz altı morlukları ve kaz ayakları da temel alınıyor. Göz Çevresi için (NON INVAZIV Işık Dolgu) işlemleri sayesinde bu tarz şikayetlerin son bulması hedef alını. Genel anlamda yaşa bağlı olarak da göz altlarında hem morlukların hem de kırışıkların meydana geldiği açıktır. Sonuç olarak da kişilerin bu tarz sorunlara karşılık olarak ışık dolgularından yana tercihlerini kullanmaları faydalı olacaktır. Bu dolgular sayesinde göz altının daha canlı bir tabaka haline dönüşmesini sağlamanız olacaksınız. Yorgun görünümlerin önüne geçerek canlı canlı bir cilde sahip olmakta da kaçınılmazdır. Bunun için uygulamanın seanslarını göz önünde bulundurmak ve düzenli olarak işlemlere yer vermek önem arz ediyor.

Göz Çevresine Işık Dolgusunun Etkileri

Yoğun iş temposu, yaş ya da stresli durumlardan kaynaklı olarak göz çevresinde bir takım deformasyonlar meydana gelir. Bu deformasyonların önüne geçmek adına da bakım uygulamalarından faydalanmanız mantıklı olacaktır. Çok kısa bir süre içerisinde istediğiniz taze görünümleri elde etmeniz sağlanıyor. Bu anlamda da başta muayenelere arkasından da uygulamalara yönelik planlamalara geçiş yapılacaktır. Bu planlamalar neticesinde de seans belirlemeleri baş gösterir. Kişiye ve şikayetçi olduğu durumlara göre planlamalara geçiliyor. Sonucunda da Göz Çevresi için (NON INVAZIV Işık Dolgu) uygulamalarından elde edilen sonuçlar şu şekildedir;

  • Yüze yorgun ifadede katan tabakaların ortadan kalkması hedef alınır.
  • Göz altında oluşan farklı renk kodları yani morlukların da son bulması söz konusudur.
  • Oluşan torba görünümlerinin de ışık dolguları akabinde çözüme kavuşması sağlanır.
  • Kaz ayakları olarak bilinen ince ya da derin kırışıklıklara da son verilecektir.

Tüm bu etkilerin düzenli olarak seanslara katılan kişiler tarafınca belirgin hale gelmesi hedef alınıyor. Kadınların yanı sıra erkeklerin de aynı şikayetlere bağlı olarak ışık dolgusu uygulamalarından faydalanmaları mümkün olmakta. Öyle ki yaş ya da cinsiyet standartlarına sahip olmayan bakım uygulamaları arasında da yerini aldığını söylemek yanlış olmayacaktır. Sonucunda da şikayetlerin minimum seviyeye indirilmesi ya da tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik uygulamalara geçiş yapılacaktır.

Göz Çevresine Dolgu İşlemleri

Dolgu denilince akla öncelikle hyaluronik asit gelir. Ancak bahsettiğimiz bakım uygulamalarında ışık dolgularına yer verilir. Bunun için HA üzerinden gerçekleşen dolgulara nazaran pek çok farklı özelliğe sahip olduğunu da belirtmek yanlış olmayacaktır. Göz Çevresi için (NON INVAZIV Işık Dolgu) işlemlerinde ki farklılıkların bazıları ise şu şekildedir;

  • Herhangi bir mikroiğne kullanımına yer verilmemesi daha az acıya maruz kalmanıza etki eder.
  • Herhangi bir kızarıklık ya da yanma hissinin de ışık dolgularından kaynaklı meydana gelmemesi söz konusudur.
  • İyileşme sürecinin de olmadığı bakım uygulamalarından bir tanesi olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.
  • Herhangi bir anestezi türüne yer vermeden birkaç dakika içerisinde uygulamaların tamamlanması sağlanır.
  • Uygulamaların hemen arkasından da günlük işlevselliğe geçiş yapmak zor değildir.

Asitler üzerinden dolgu işlemlerine nazaran daha basit bir uygulama olduğu açıktır. Yine her iki dolgunun da aynı amaca yönelik uygulamaları bulunuyor. Öyle ki hem morluk hem de kırışıklıkların son bulması amacıyla uygulamalara yer verildiğini göreceksiniz. Göz Çevresi için (NON INVAZIV Işık Dolgu) uygulamaları çerçevesinde de diğer dolguda olduğu gibi seanslara göre sonuç almanız mümkün olmakta. İlk seanstan ziyade 2. ya da 3. seans sonucunda ışık dolgularının etkisini fark etmeniz söz konusudur. Işık dolgularının yapıldığı dönemlerde güneş ışınlarından da korunmak önemlidir. Genel anlamda lazer ya da ışık tedavilerinde güneş ışınlarının zararlı olacağını söylemek gerekir. Bunun için de koruma faktörlerinden faydalanmanız daha doğrudur.