Gözaltı Işık Dolgusu

Çökmüş göz altları birçok kadının, erkeğin estetik sorunlarının başında gelmektedir. Gözaltı ışık dolgusu sayesinde tüm bu estetik sorunlarının giderilmesi sağlanıyor. Uygulamalar sayesinde sonuç alınan alanlar ise;

 • Cildin derinlerinde yer alan hidrasyon seviyesinin maksimum seviyeye gelmesi söz konusudur.
 • Seviyelerin artması cilt renginin de daha hoş gözükmesini sağlar.
 • Sert görünümlerinde önüne geçmek adına ışık dolgusu yöntemlerinden ilerlemek faydalı olacaktır.
 • Pürüzsüz görünümlere yer vermek için de yine dolgu uygulamalarından ilerlemeniz gerekir.

Oluşan renk kodlarında farklılık meydana geliyor. Ciltte ki renge göre gözaltlarının daha koyu olması söz konusudur. Bu duruma bağlı olarak çukurluklar da dikkat çeker. Hem çukurluklar hem de renk farklılıklarının giderilmesi için de gözaltı ışık dolgusu uygulaması üzerinden ilerlemeniz gereklidir.

Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Gözaltı ışık dolgusu verildiği alana homojen bir şekilde yayılarak etkisini gösterir. Bu anlamda da hem formülasyon hem de HA maddelerine yer verildiğini söylemeliyiz. Formülasyon sayesinde cildin daha parlak görünümlere sahip olmasını sağlayacaksınız. Cildin nemlendirilmesi ve beslenmesi açısından da faydalı bileşiklere sahiptir. Hiyalüronik asit içeriğinde protein, vitamin, amino asit antioksidanlar sayesinde gözaltı morluklarınada iyi gelmektedir. Sonuç olarak bu karışımlar üzerinden geçerli şikayetlerin giderilmesi sağlanır. 1 hafta sonra en iyi halini alacaktır. Dolgu 6-10 ay kadar kalıcılığını sürdürür.

Gözaltı ışık dolgusu diğer dolgu tekniklerine göre farklılıklar göstermektedir. Bu teknik ile derinin altına değil, dolgu kemiğin üstüne uygulanır. Anestezi kremi sürülüp 10 dakika bekletildikten sonra uygulamaya başlanabilir.

Işık Dolgusunun Etkileri Nelerdir?

Gözaltı ışık dolgusu nedir sorularına yönelik kullanılan malzemeler ve uygulama alanları bu şekilde ifade edilir. Doku kemiği üzerinden enjekte edilen özel maddeler sayesinde geçerli sorunların ortadan kalkması sağlanmaktadır. Etkilerinden bahsedecek olursak da;

 • Dolgular sayesinde çukurların yükselmesi ve bu şekilde ışığın yansıtılması kolay hale geliyor.
 • Işık dokuları hem nemlendirme hem de doku yenilenmeleri açısından faydalı olduğu için gözaltlarının sağlıklı bir görünüme kavuşması da mümkün olmakta.
 • Ciltte oluşan yükselmeler sayesinde mor renginin de ortadan kalkması sağlanır.
 • Hücresel yenilemeler sayesinde göz altı torbalarından da kurtulmanız esas alınıyor.

Gözaltı ışık dolgusu sayesinde görüldüğü gibi önemli pek çok şikayetin önüne geçilmesi sağlanır. Bunun için ince iğneler üzerinden özel karışımların enjekte edilmesi öncelikli işlemdir. Göz altı tabakalarının güçlenmesi ile çukurların dolması amacıyla ilk aşamada önem arz ediyor. Bunun yanı sıra ikinci aşama için de değerli maddelerin enjekte edilmesi söz konusudur. Öyle ki hücresel yenilemelerin olması için aminoasitlere ve vitaminlere ihtiyaç duyulur. Gözaltı ışık dolgusu uygulama seçenekleri sayesinde iki aşamada sonuç almanız mümkün.

Gözaltı Işık Dolgusu Uygulamaları Sonrası

Dolgu operasyonlarının arkasından dikkat edilmesi gerekilen hususları da göz önünde bulundurmanız önemlidir. Öyle ki bu hususlar çerçevesine iyileşme sürecinin daha hızlı olması söz konusudur. Hafif kızarıklarının dolgu enjeksiyonlarından sonra meydana geldiğini de belirtmek faydalı olacaktır. Nitekim bu kızarıklara yönelik yapmanız gereken ekstra bir işlem bulunmuyor. Yaklaşık olarak 4 saate kadar kendiliğinden geçmesini beklemeniz yeterlidir. Enjeksiyonun yer aldığı bölgelere de çok fazla temas etmemek faydalı olacaktır. Herhangi bir kozmetik ürününe de yer vermeden belirli bir süre sonunda uygulamalardan sonuç alacak ve kızarıkların da geçtiğini göreceksiniz.

Gözaltı Işık Dolgusu Yan Etkileri Var Mı?

Gözaltı ışık dolgusu yan etkileri olarak baştan da söylediğimiz gibi kızarıklıklar baş gösterir. Kuru cilde sahip olanların bu anlamda daha uzun süre kızarıkları sabit kalacaktır. Bunun dışında az da olsa görülen ödem ve şişme reaksiyonları da mevcuttur. Yine nadir olarak morarmaların da oluşması söz konusudur. Gözaltı ışık dolgusu kaç seans  sorularına yönelik ise tek bir işlemin geçerli olacağını söylemek gerekir. Kişiden kişiye farklılık gösterdiği için nadir olarak 2. seans önerilerine yer verilecektir. Kimlere yapılır sorusu için de;

 • Hamilelik döneminde olmayanlara
 • Bebek emzirme sorumlulukları olmayanlara
 • hem kadın hem de erkeklere
 • Gelişimini tamamlayan bireylere