Hybrid

Medikal estetik kapsamında yeni nesil teknolojilere yer veriliyor. Bunlar arasında son dönemde ilgi gören yöntemler arasında hybrid de yerini alıyor. Hibrit enerjisi çerçevesinde deriye zarar gelmeden cildin gençleşmesi hedef alınır. Aynı zamanda yara iyileşmelerinin de kısa sürede sonuçlanması söz konudur. Bunda yeni kolajen oluşumlarının etkisi bir hayli fazladır. Hibrit ya da melez olarak da bilinen enerji sistemlerinden yapılandırma uygulamalarına da gidilir. Bu durum cildin daha taze bir görünüme sahip olmasını sağlıyor.

Hybrid Uygulamalarında Kullanılan İğneler

Hybrid işlemlerinde mikro iğnelere yer verilir. Üstelik hem kalınlık hem de uzunluk anlamında minimum seviyelerde olması acının da hissedilmemesine etki ediyor. Bu anlamda da 0.5 mm kadar uzunluğa sahip olduğunu söylemek gerekir. Kalınlığı için de 0,1 mm değerinin yer alması söz konusudur. Geçerli enerjilerin deriye aktarılmasına yönelik uniform değerlendirmelerine yer verilir. Yani bastırma kuvvetlerine yer vermeden de deriye enerjinin geçiş yapması temel alınıyor. İttirmelerin ya da bastırmaların olmaması da ciltte kanamaların olmamasına etki edecektir. Bunun yanı sıra iyileşme süresinin de minimum seviyede olması bir diğer avantajlı özelliğidir.

Hybrid Enerjisinin Cilde Etkileri Nelerdir?

Hybrid baştan da belirttiğimiz gibi yapılandırma sürecine hız kazandıran estetik müdahaleler arasındadır. Bunun için de galvanik akıma yer verilir ve cilt sıvı ile tuzları üzerinden yapılandırmalara yer verilir. Biyokimyasal olarak yapılandırmaların hızla ilerleme sağlaması da söz konusudur. Bunun yanı sıra verilen enerji akımları sayesinde polarizayonların da hücre dışında değişimlere uğradıklarını söylemek gerekir. Kontrollü olacak şekilde de pH değişimlerine gidildiğini söylemeliyiz. Öyle ki soğuk elektro koagülasyon bölgelerinin oluşması için de kimyasal değişimler önemlidir. Isı etkileri sayesinde de hızlı iyileşme evrelerine geçiş yapılacaktır. Mikro iğneler çerçevesinde de ısının bölgede tutunması temel alınır. RF ısısı kapsamında da bölgede iyileşme ve yapılandırmalar artış gösterir.

Hybrid Enerji Çözümleri Nelerdir?

Cilt yapı taşlarının yeni üretimleri açısından da Hybrid önemli bir yere sahiptir. Özellikle de belirli bir yaştan sonra oluşan cilt sorunlarının giderilmesi etkili yöntemlerden bir tanesi olarak bilinir. Sonuç olarak geçerli şikayetlerin giderilmesi adına ısı ya da enerji teknolojilerinden ilerlenmesi söz konusudur. Sonuç olarak elde edilen çözümler ise şu şekildedir;

  • Yüzün daha volümlü ya da dolgun gözükmesine etki edecektir.
  • Alın ile göz çizgilerinin son bulmasına aynı zamanda sıkılaşmalarına da etkilidir.
  • Dudak çevresinde oluşan kırışıkların da giderilmesine kullanılır.
  • Akne izlerine sahip olan kişilerin de başvurduğu hızlı yapılandırma uygulamaları arasındadır.
  • Porların minimum seviyeye gelmesi açısından da yönteme başvuruluyor.

Hybrid Uygulaması Seansları Hakkında

Uygulamaya yönelik seans belirlemeleri kişiden kişiye değişim gösterecektir. Genel olarak da tam sonucun elde edilmesi için 4-5 seans yeterli oluyor. Hemen ilk seansta dahi kişilerin farkı görmeleri söz konusudur. Uygulamaların düzenli seans aralıklarında yapılması da sonuçların daha etkili ve kalıcı olmasını sağlayacaktır. Bir uygulama yaklaşık olarak 30 dakika kadar sürecektir. Herhangi bir iyileşme evresinin de olmadığını baştan söylemek gereklidir. Hafif kızarıklık ve şişme şikayetleri dışında sorunların baş göstermesi mümkün olmayacaktır. Bunun için de günlük hayatınıza geri dönmeniz de zor değildir. Kapatıcı özelliğe sahip ürünler sayesinde meydana gelen kızarıkları kamufle ederek de günlük aktivitelerinize devam etmeniz mümkün olmakta. Sonuç olarak da;

  • İyileşmelerin arkasından cildin daha sıkı bir hale geldiğini fark edeceksiniz.
  • Cildin daha taze ve gergin hale gelmesi söz konusudur.
  • Kırışıkların da minimum seviyelere inmesine yönelik uygulamalara yer verilmiştir.
  • Kollajen artışı ve üst tabakanın yapılandırması sayesinde de parlak görünümlere sahip olunuyor.