Kaş Tasarımı Microblading (3D Kıl Tekniği)

Özel tasarım ürünler kapsamında kas tasarımına yer veriliyor. Kaşların ciddi dökülmeler, yaralar ya da şekil bozuklukları olanların kalıcı çözümler aradığı açıktır. Bunun için de kaş tasarımı microblading (3D kıl tekniği) bir hayli ilgi görüyor. Kişinin cildine ve yaşam standartlarına bağlı olarak da tekniğin kalıcılığı değişim gösterecektir. Genel anlamda da kalıcılık 6 ile 12 ay arasında değişim gösterir.

Kaş Tasarımı Microblanding Uygulaması Hakkında

Kaş tasarımı microblading (3D kıl tekniği) zararı olmayan uygulamalar arasında yer alıyor. Kullanılan ürünlerin cilde dost olması herhangi bir alerjik reaksiyonla dahi karşı karşıya gelmenizi engelleyecektir. Sonuç olarak da uygulamaların hemen arkasından günlük yaşam standartlarına yer vermekte sorun çıkmayacaktır. Bunun için uygulamanın aşamalarından bahsedecek olursak;

 • Başta kıl çizimi yani planlamalara yönelik ince ve özel kalemlere yer verilir.
 • Kaşın şeklinin belirlenmesinin arkasından tek kullanımlık iğnelere ihtiyaç duyulur.
 • Burada doğal mineral renklerin deri altına işlenmesi hedef alınır.
 • Kullanılan boyaların antialerjik etkiye de sahip olduğunu söylemek gereklidir.
 • Deneyim ve teknik bilgiler çerçevesinde de pigmentasyon işlemleri tamamlanır.

Sonuç olarak kendi kaş renginiz üzerinden doğal görünümlü oluşumulara sahip olacaksınız. Kaş tasarımı microblading (3D kıl tekniği) sayesinde yüzün ifadesi daha net bir hale gelecektir. Öyle ki ifadeye yönelik kaşların biraz daha yoğun gözükmesi önem arz ediyor. Bunun için de çözümü 3D kıl teknikleri çerçevesinde bulmanız mümkün olmakta.

Kaş Tasarımını Kimler Yaptırabilir?

Herhangi bir yaş sınırlaması bulunmadığı için genç, yaşlı herkesin bu teknikten faydalanması söz konusudur. 18 yaşından küçük olanların ise gelişimi tam olarak tamamlanması durumunda kaş tasarımı microblading (3D kıl tekniği) üzerinden şekillendirmelere yer vermesi daha mantıklı olacaktır. Sonuç olarak da şikayetlere bağlı şekillendirmelere de gidilir. Örneğin genel anlamda ifade edilen şikayetler ise;

 • Başta kaş yapısını beğenmeyen kişilerin bu anlamda başvurulara yer verdiği açıktır.
 • Kaşlarda oluşan simetri bozuklukları da bir diğer şikayet olarak karşımıza çıkıyor.
 • Kaşların arasında oluşan boşlukların da sorun yaratması söz konusudur. Dökülme ve seyrekliklerin artması halinde de kıl tekniklerinden faydalanmanız gerekir.
 • Kaş küsme olayına bağlı olarak da kıl tekniklerine yer verenler mevcut.
 • Yaraya bağlı olarak doku kaybına sahip olanların da başvurduklarını söylemek gerekir.

Kıl eksikliği ya da kaşın hiç olmaması halinde de kaş tasarımı microblading (3D kıl tekniği) üzerinden çözüme gitmeniz mümkün olmakta.

3D Kıl Tekniği Kalıcılığı Hakkında

Bu tarz bakım uygulamalarında kalıcılık son derece önemlidir. Ancak kalıcılığın sağlanması için de yanlış ürünlerden uygulamalara yer vermek doğru olmaktadır. Bunun için hem sağlıklı hem de kalıcılığı maksimum seviyede olan malzemelerden ilerlemek daha doğrudur. Kıl tekniği için kalıcılık kişinin bazı durumlarına göre değişim gösterir. Bunlara bağlı olarak 6 ile 12 ay arasında kalıcılık aktif olacaktır. Geçerli durumlar ise;

 • Kaş tekniğinde kullanılan pigment tonu dahi kalıcılığa etki eder.
 • Yeme-İçme alışkanlıklarına bağlı olarak da süreçte değişimler olacaktır.
 • Sağlıksal durumların da bu anlamda göz önünde bulundurulması gerekir.
 • Derinin yağlı ya da kuru olması gibi durumların da değişimlere neden olduğu açıktır.

Sonuç olarak her türlü cilt tipinde uygulamalara yer verilir. Uygulamanın hemen arkasından sosyal hayatınıza devam edeceksiniz. Kaş tasarımı microblading (3D kıl tekniği) şişmesi sorunlarının baş göstermediğini belirtmek gerekir. Nitekim uygulamalardan sonra da güneşten korunma ve çok sıcak su da kalmamak önem arz ediyor.

Ücretsiz Danışma ve Konsültasyon İçin Bize Ulaşın: +90 (0532) 777 8939