KOLLAJEN TERAPİSİ (ANTİ AGİNG)

Kollajen terapisi (anti aging) ne demek sorularına karşılık olarak genel anlamda güzellik be bakım uygulamaları arasında yer aldığını söylemek gerekir. Kadınların yanı sıra erkeklerin de başvurduğu bakım terapilerinden bir tanesidir. Genel olarak da kuru cilde sahip olanların yaşadıkları cilt sorunlarından kaynaklı tercih ettikleri bilinir. Öyle ki nemsiz olan ciltlerin zamanla daha hızlı kırışık oluşumlarına davetiye çıkardığı açıktır. Sonuç olarak da bu durumun önüne geçmek adına kollajen üretimleri önemlidir. Üretimlerin de ancak kollajen terapisi (anti aging) çerçevesinde maksimum seviye olması hedef alınır. Kollajen üretimleri sayesinde kırışık ya da sarkmış olan ciltlerin daha da sağlıklı bir hale gelmesi esas alınıyor.

Anti Aging Hakkında

Bir diğer adı kırışıklık tedavisi olarak da karşımıza çıkıyor. Öyle ki kuru ve kırışık ciltlerin sağlıklı bir görünüme sahip olmaları adına da Kollajen terapisi (anti aging) uygulamalarına yer verilir. Burada temel alınan durumun uyarılma sistemleri olduğunu söylemeliyiz. Uyarılma sistemleri çerçevesinde kollajen oluşumlarına yer verilir. Burada sisteme yönelik detaylar ise;

  • Cilt uyarılma sistemlerinde mikro iğnelere ihtiyaç durulur.
  • Mikro iğneler acı vermediği gibi ciltte rahatlık hissine neden olacaktır.
  • İğneler sayesinde uyarılmalara yer verilmesi ve kollajenlerin oluşması söz konusudur.
  • Kollejen oluşumları çerçevesinde de cildin daha canlı bir hale gelmesi amaç edinilir.

Ciltte ki kanalların uyarılmasının yanı sıra özel krem ya da jel kullanımlarına da yer verilir. Serumların da etkisi çerçevesinde Kollajen terapisi (anti aging) daha hızlı sonuç verecektir. Genel olarak da terapiye yer verenlerin yaklaşık olarak 4-5 aya kadar sonuç aldıkları biliniyor. Ancak bunun için düzenli olarak terapi seanslarına yer vermeniz önemlidir. Seans ve ürün kullanımlarına yönelik planlamalar ise muayenelerin akabinde gerçekleşir. Uygun planlamalar sayesinde kişilerin seanslara devam etmeleri ve sonuç almaları mümkün olmakta.

Anti Aging Nerelere Uygulanır?

Kollajen terapisi (anti aging) ciltte kusurlu olan ve kırışmaya yüz tutmuş çoğu bölgede kullanılmaya uygundur. Bunun için de daha çok göz kenarlarının ön planda olduğunu söylemek gerekir. Özellikle de kaz ayaklarına sahip olan kişilerin terapi çerçevesinde birkaç seans ile de sonuç aldıkları bilinir. Bunun dışında dudak üstünde de oluşan kırışıkların tedavisinde kullanılır. Kollajen terapisi (anti aging) özellikleri sayesinde yüz çevresinde oluşan çoğu kırışıklığın son bulmasında etkilidir. Mimiklere bağlı olarak da kırışık oluşumları baş gösteriyor. Bunun için de yine kollajen terapilerinden faydalanmak hızlı bir şekilde sonuç almanızı sağlar. Terapilerde özel ürün kullanımlarına dikkat edilir. Bu ürünler çerçevesinde nemlendirmenin maksimum seviye yapılması söz konusudur. Öyle ki kuru ciltlerde kırışıklığın oluşum evreleri daha hızlıdır. Bunun için de cildin ihtiyaç duyduğu nemlilik oranını elde etmesi gerekir. Geçerli Kollajen terapisi (anti aging) ürünleri kapsamında da cildin kuru halinde kurtulması hedef alınır.

Cildin Korunması ve Nemlendirme

Kollajen terapisi baştan da belirttiğimiz gibi cildin daha nemli ve sağlıklı bir duruma gelmesini hedef alır. Bunun için terapilerin akabinde de dikkatli olmakta fayda var. Özellikle de nemlendirici kullanımlarına dikkat etmeniz faydalı olacaktır. Bunun yanı sıra güneş ışınlarından da korunmanız gerekir. Özel olarak tasarlanan ve koruyucu faktörleri minimum seviyede olan kremlerden faydalanmanız mantıklı olacaktır. Böylece erken yaşlanma sorunlarının önüne geçmeniz de mümkün olacaktır. Öyle ki güneş ışınlarının cilde pek çok zararı bulunuyor. Mutlaka terapiye yer verdiğiniz günlerde de güneş ışınlarından uzak durmalı ve yine koruyucu kremlere başvurmalısınız.