Meme Büyütme Operasyonu Nasıl Yapılır?

Meme Büyütme Operasyonu Nasıl Yapılır?

Meme büyütme operasyonu yapılan cerrahi girişimlerden ön planda olanlardan biridir. Günümüzde çeşitli yaşlarda bayanlar bu operasyon için uzman doktorlara başvurmaktadır. 20’li yaşlardan itibaren doğum öncesi, sonrası çeşitli başvurular olabilmektedir.

Meme Büyütme Operasyonu Genel Muayenesinde Neler Yapılır?

Bu tarz bir operasyon için hasta geldiği zaman göğüs kafesinin genişliğine bakılır. Ayrıca boyuna bakılır. Ondan sonra meme başının yerini köprücük kemiğinden ne kadar uzaklıkta olduğuna bakılır. Genellikle bu 16 ile 18 arası değişmektedir. Daha aşağı olan değerler birçoğu uzun boyludur.

Hasta ya gövdesi uzun bir hastadır. Eğer öyle değilse memenin aşağıda olması artmıştır. Genelde doğum sonrası karşılaşılan ya da ciddi kilo alıp verenlerde karşılaşılan bir durum olarak bilinmektedir.  Göğüs büyütme işlemi çok kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Meme büyütmede istek hastanın isteğine göre ne kadar büyüklük istediğini, nasıl bir form istediğini ona göre tayin edilmektedir. Genellikle memenin altında ya da koltuk altından giriş yapılır. Bu da yine hastanın göğüs kafesi, istediği büyüklük göze alınarak yapılan bir işlemdir.

Silikon Nereye Yerleştirilir?

En başından gelişmeye bağlı olarak meme başı çok küçükse pek tercih edilmez. Koltuk altından giriş memeler çok ayrıksa çok tercih edilmez. En çok tercih edilen altından giriştir. Bunun nedeni de genellikle memeler birbirine simetrik değildir. Memenin göğse yapıştığı yer, birbirinden ki çoğunlukla farklıdır.

Meme büyütme operasyonunda meme altından giriş yapılırsa burada aynı sonuç sağlanmış oluyor. Burada elbette çizginin de tam memenin altında kaldığı için incecik bir çizgi şeklinde zaten burada doğal bir kıvrım olduğundan onun içinde saklanmış oluyor. Giriş bölgesini de tayin ettikten sonra memenin miktarına bakılır. Bu memenin miktarı, hastanın zayıf olup olmaması, bunu memenin başının olduğu kitlenin kalınlığına göre protezi hangi bölgeye koyacağımızı karar verilir.

Aslında silikonun yerleştirilmesi için 2 bölge vardır.

  • Meme altı: Tam memenin alt kısmına yerleştirme yapılarak burada liflerin kullanılması şeklinde
  • Kas altı: Direkt memenin iç kısmında bulunan kasların alt kısmına yerleştirme yöntemi ile yerleştirme gerçekleştirilebilir.

Silikon Operasyonu Ne Kadar Sürer?

Mememin üst kısmı fazla ise o zaman bazen sadece meme altına da konulabilir. Zayıf hastalarda mutlaka arkası dual plan tercih edilmektedir. Ameliyat yaklaşık bir saat kadar sürer. İşlem bittiğinde genellikle diren kullanmamaktadır. Çok özel durumlar olmadığı sürece sabah ameliyat olan hasta çoğunlukla akşam evine gitmiş oluyor.

Neden Silikon Ameliyatı Yapılmalıdır?

Kadınlar her ne kadar güzel olsalar da bu konuda dikkatli davranabilmektedir. Birçok kadına göre aslında meme bir kadınlık göstergesidir. Kendilerini psikolojik olarak iyi hissetmek isteyenler göğüs büyütme operasyonu ile rahat hareket edebilmektedir. Ayrıca hiç bir problem çıkmamaktadır. Senede ABD’de şu andaki resmi rakamlara göre 300.000’in üzerinde kadın silikon ile göğüs büyütmektedir. Türkiye’de de gitgide artmaktadır.