Meme Estetiği Sonrası Kalan İzler

Meme Estetiği Sonrası Kalan İzler

Kadınsı gözükmenin yollarından biri olan orantılı göğüsler her kadının hayalidir. Bunun gerçek olmasını istemek sadece birkaç basit operasyonla mümkündür. Artık günümüzde meme estetiği operasyonu yaptıran kadınların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Meme estetiği sonrası kalan izler konusunda endişeniz varsa bile artık gelişen teknoloji sayesinde belli olmayan izlerle bu ameliyatların çok kısa sürede yapıldığını ve hayal ettiğiniz göğse ulaşabileceğinizi söyleyebiliriz.

Göğüs Küçültme Ameliyatından Sonra İz Kalıyor mu?

Göğüs küçültme ameliyatı büyük göğüslü olan ve bunla ilgili ciddi sağlık problemleri yaşayan kadınların çok sık denediği bir estetik operasyonudur. Estetik ameliyatı olmadan önce hastaların en çok merak ettiği konu iz kalıp kalmayacağıdır. Meme estetiği sonrası kalan izler için aslında ameliyat sonrası iki farklı iz durumundan bahsedebiliriz.

Eğer memenin uç kısmı çıkarılarak doku alındıysa meme ucunda daire şeklinde ve aşağıya doğru inen bir kesi izi kalabilir. Ya da ters T şeklinde bir iz olabilir. Fakat artık ilerleyen teknolojini sayesinde sağlık sektöründe ameliyatlar gözükmeyen dikişlerle yapılmaktadır. Size bu konu hakkında en detaylı bilgiyi cerrahınız vereceği için onunla görüşmeniz çok daha doğru olacaktır. Özellikle lazerle yapılan dikişler ve ameliyatlar gözle görülmeyecek oranda küçük izler oluşmasını sağlar.

Göğüs Estetik Operasyonları Neden Yapılır?

Göğüs büyütme ve küçültme operasyonlarının her biri farklı nedenlerle yapılır. Eğer göğüsünüz küçükse bu nedenlerle büyütmek istiyor olabilirsiniz.

  • Doğuştan memeniz büyümediyse
  • Kanser ve benzeri hastalıklardan dolayı meme kaybı yaşadıysanız
  • Psikolojik olarak görüntünüzü sevmiyor ve daha orantılı olmasını istiyorsanız
  • Meme dokusunda kayıplar ya da diğer memeyle arasında bir orantısızlık varsa

Bu saydığımız nedenlerle meme büyütme ameliyatı olabilirsiniz. Eğer tercihiniz meme küçültme ameliyatı olmaksa bunun nedenleri de şunlar olabilir:

  • Şiddetli bel ve boyun ağrısı çekiyorsanız
  • Meme büyüklüğünden dolayı kamburluk oluştuysa
  • Üzerinize uygun bir kıyafet bulamıyorsanız
  • Psikolojik olarak kendinizi beğenmiyorsanız

Meme estetiği sonrası kalan izler hem büyütme hem de küçültme ameliyatlarında olabilir ancak bu izlerin görülmeyecek kadar küçük olduğunu söyleyebiliriz.

Başarılı Bir Göğüs Estetiği Operasyonu İçin Bunlara Dikkat Etmelisiniz

Eğer sorunsuz atlatmak istediğiniz bir ameliyata girecekseniz sadece ameliyat sonrasında değil aynı zamanda ameliyat öncesinde yapılan bilgilendirmeleri de ciddiye almalısınız. Çünkü ancak böyle sorunsuz bir ameliyat geçirebilir ve sonrasındaki iyileşme sürecini de hızlandırmış olursunuz. Göğüs ameliyatına girmeden önce sigara içmeye ara vermelisiniz. Bu kan akışınızın önüne geçmemiş olacaktır. Aynı zamanda doktorun dediklerine harfiyen uymak ve ilaçları zamanında kullanıyor olmak da önemlidir. Estetik operasyonundan sonra sporcu sütyenlerinden kullanmalı ve ağır fiziksel aktivitelerden kaçınmalısınız. İtme ve çekme, ağırlık kaldırma gibi hareketleri de yapmamalısınız. Meme estetiği sonrası kalan izler kısa sürede iyileşsin istiyorsanız her söylenene dikkat etmeniz gerekir.