Meme Estetiği Ücreti

Meme Estetiği Ücreti

Meme estetiği kadınların artık hayatına kendinden daha memnun devam etmek istediği için sıklıkla yaptırdığı estetik operasyonlarından biridir. Riski az olan ve kısa sürede sonuç veren bu estetik operasyonu sayesinde kadınlar daha düzgün vücut hatlarına ve orantılı bir fiziğe sahip olabilir. Bazı kadınlar göğüslerinin küçük olmasından şikayet ederken bazı kadınlar da küçük göğüslere sahip olduğu için görüntüsünü beğenmeyebilir. Ayrıca bazı durumlarda ciddi sağlık problemlerine neden olduğu için göğüs operasyonları ihmal edilmemelidir. Meme estetiği ücreti hakkında detaylı bilgi edinmek istiyorsanız cerrahınızla konuşabilir ve yaptıracağınız işleme göre ortalama bir fiyat alabilirsiniz.

Göğüs Büyütme ve Küçültme Operasyonlarının Amacı Nedir?

Göğüs büyütme ve küçültme ameliyatı birbirinden farklı sorunlara hizmet eder. Silikon taktırmak yani göğsünüzü büyütmek istiyorsanız sebepleriniz şunlar olabilir:

  • Göğüslerdeki dolgunluk hissinin artması
  • Kadınların kendisine daha fazla özgüven duyması ve kendisini daha çok beğenmesi
  • Vücudun genel görünümünün daha dengeli bir hal alması ve orantılı olması

Göğüs küçültme ameliyatı olanların nedenleri de şunlar olabilir:

  • Sırt ve omuz gibi bölgelerde şiddetli ağrıların görülüyor olması
  • Bedene uygun kıyafet bulmakta güçlük çekme
  • Psikolojik olarak kendini beğenmeme ve özgüven eksikliği
  • Meme altında pişik ve kızarıklıklar olması

Başarılı Bir Göğüs Operasyonu İçin Bunlara Dikkat Etmeniz Gerekir

Başarılı bir göğüs operasyonu geçirmek istiyorsanız bazı konulara dikkat etmeniz gerekiyor. Bu nedenle ne kadar erken ameliyat olursanız zaman olarak o kadar fazla kazanmış olacaksınız. Kendinizi güvende hissettiğiniz ve operasyonlarından emin olduğunuz doktorlarla bu yola girmeye özen göstermelisiniz. Meme estetiği ücretiher ne olursa olsun güvenilir doktor bulmanız çok önemlidir. Sigara kullanıyorsanız ameliyattan kısa süre önce de olsa bunu azaltın ya da bırakın. Beslenmenize ve temizliğinize de önem vermeniz gerekiyor.

Spor Yaparak Göğüs Küçültebileceğinizi Düşünmeyin

Bazı kadınlar spor yaparak kilo verirken aynı zamanda bu şekilde göğüslerini de küçültebileceğini düşünür. Fakat meme dokusu kas içermediği için spor yapmanın buna herhangi bir yararı olmayacaktır. Çok spor yaparak çok zayıflayabilirsiniz ancak göğüslerinizin oranında bir değişiklik olmayacaktır. Hatta bunun aksini söylemek gerekirse zayıfladıkça ve kilo verdikçe göğüslerinizin daha çok sarktığını görebilirsiniz. Bu nedenle bir uzmandan yardım almalı ve göğüs estetiği olmalısınız.

Göğüs Estetiğinde İmplant Seçimi Önemli

Meme estetiği ücreti hakkında değişkenlik sağlayan unsurlardan biri de implantlardır. Silikon ve salin implant olarak iki farklı çeşitten bahsedebiliriz. Salin implantlar tuzlu suyla doluyken silikon implantların için silikon bir jelle doludur. Bu jel aslında çok daha doğal bir görünüm sağladığı için ve daha yoğun kıvamlı olduğu için son zamanlarda estetik operasyonlarında en çok bu implant kullanılır. Silikon implantlar sayesinde yırtılma, patlama ve kopma gibi riskler de minimuma indiği için çok tercih edilmektedir diyebiliriz.