Meme Küçültme Ameliyat Süreçleri

Meme Küçültme Ameliyat Süreçleri

Meme küçültme operasyonu, büyük göğüslerden şikayetçi olan bireylerin, yaptıkları estetik işlemler arasında yer alır. Kişiler bazı durumlarda bel ve omurilik ağrılarından şikayetçi olduklarında da böyle bir operasyon tercih edebilirler. Göğüs büyütme kadar meme küçültme operasyonlarının da sıklaşması, kişilerin dış görünümlerine özen gösterdiklerinin bir kanıtıdır.

Meme Küçültme Nedir?

Meme küçültme, yaşıtlarına ya da diğer kadınlara oran ile daha büyük ve gösterişli göğüslere sahip olan kişilerin uygulattıkları estetik işlemlerden bir tanesi olarak bilinir. Kollarında ve boynunda ağrı hisseden kişiler, bir süre sonrasında bu görünümlerinden sıkılmakta ve estetik yaptırmak istemektedirler. Ancak bu noktada elbette ki doğru doktor seçimi de son derece önemlidir.

Meme küçültme faydaları: Meme küçültme işlemi, bireylerin daha sağlıklı bir yapıya kavuşmalarına yardımcı olur. Sırt ve boyun ağrılarından kurtulan kişiler, aynı zamanda kıyafet seçiminde de zorlanmadan hareket edebilirler. Üstelik meme küçültme işlemi, büyük göğüslerin sorun yarattığı bireylerin kendilerini de daha iyi hissetmelerine yardımcı olacaktır.

Meme Küçültme Kimler İçin Uygundur?

Meme küçültme operasyonu, elbette ki vücut gelişimlerini tamamlayan, normalden büyük göğüslere sahip olan kişiler için daha uygundur. 18 yaşında ya da daha küçük hastaların, böyle bir işlem yaptırmaları, tam sonuç almamalarına neden olabilir. Gelişimleri tamamlanmadığı için, daha sonraki süreçte hastalar, yeniden meme büyüme problemi ile karşı karşıya kalabilirler. Bu nedenle daha çok 35 yaş üstündeki bireylerin, meme küçültme ya da meme büyütme operasyonu yaptırmaları, kesin sonuç almalarına da yardımcı olacaktır.

  • Meme küçültme operasyonunda yaş faktörü, bireylerin daha sonrasında önemli sağlık problemleri yaşamamaları açısından da dikkat edilecek unsurlar arasındadır.
  • Meme gelişimi tamamlanan hastalarda, küçültme operasyonu daha çok başarı sağlar.
  • Meme küçültme işleminde bireyler normal boyutlarda memelere sahiplerse eğer böyle bir operasyona gerek yoktur.
  • Doktorun detaylı muayene etmesi ve hastayı bilgilendirmesi, sürecin başarılı ilerlemesine katkı sağlar.

Meme Küçültme Operasyonu Kaç Saat Sürer?

Meme küçültme operasyonu en fazla 3 ya da 4 saat içerisinde tamamlanır. Hastanın sağlık durumuna, kullandığı ilaçlara ve kronik rahatsızlıklarına göre bu süreç daha uzayabilir. Bireylerin, memelerinde açılan küçük kesikler ya da enjekte yöntemi ile fazla yağ dokusu alınır. Bu sayede kişiler daha küçük göğüslere kavuşabilirler. Ancak yağ dokusu alındıktan sonra hastanın sarkan derisinin en iyi şekilde toparlanması ve estetik bir görünüme kavuşturulması da önemlidir. Meme büyütme işlemi aksine, meme küçültme operasyonunda göğüsleri toparlamak daha da önemlidir.

Meme Küçültme İşlemi Sonrası Tedavi Süreci

Diğer estetik müdahaleler ve göğüs büyütme operasyonlarına göre, meme küçültme işlemi sonrasında daha dikkatli davranmakta fayda vardır. Hastanın göğüslerinde kesikler açıldığı için iyileşme süreci biraz daha zaman alabilir.

  • Operasyon sonrasında en az 6 ay herhangi bir darbe almamak önemlidir.
  • Göğüslerin daha iyi hale gelmesi adına masaj yapılabilir ancak dikkatli hareket edilmesi gerekir.
  • Meme küçültme işlemi sonrası, mikrop kapmamak ve dikkatli hareket etmek de üzerinde durulması gereken diğer bir konudur.