OxyGeneo Cilt Bakım Uygulaması

Cildin hassasiyetinin dengelemek ve nemlenmesine yardımcı olmak adına kullanılan cihazlardan bir tanesi olan Oxygeneo, pek çok birey tarafından kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Cildin en doğal yollardan sağlıklı bir şekilde temizlenmesine ve arınmasına yardımcı olan uygulama ile birlikte bireylerin daha parlak bir cilt yüzeyine kavuşmaları amaçlanmaktadır. Estetik müdahaleler ve cerrahi işlemlerden daha yararlı olan belirtilen uygulama ile hijyen sağlanması ve cihaz temizliğine önem verilmesi son derece önemlidir. Bu nedenle Oxygeneo cilt bakım uygulaması yaptırmadan önce bireylerin uzman seçiminde dikkatli olmaları gerekmektedir.

Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Oxygeneo cilt bakım uygulaması genel olarak bireylerin tüm vücuduna uygulanabilen, ağrıya ya da farklı bir deformasyona sebep olmayan yöntemler arasında bilinmektedir. Genel olarak,

  • Yüz,
  • Boyun,
  • El ve
  • Dekolte bölgesinde

Kullanılan Oxygeneo yöntemi, bireylerin isteklerine ve bedensel ihtiyaçlarına göre vücudun tüm bölgesinde kullanılabilmektedir. Genel olarak orta yaşlı ve 40 yaş üzeri bireylerin tercih ettiği cilt bakım uygulaması, gençler de cilt kurulukları ya da akne problemi gibi sorunları nedeniyle yaptırabilmektedirler. Hastalarda oluşan problemlerin tam olarak saptanması ve etkin bir tedavi sürecinin başlatılması adına ise öncesinde detaylı bir muayene yapılması, cilt direncine bakılması faydalı olacaktır.

Etkileri Nelerdir?

Oxygeneo cilt bakım uygulaması ile birlikte bireylerde oluşturulan en büyük etkilerden bir tanesi, cilt dokusunun yenilenmesidir. Nemsiz ve kuru ciltlerin, esnekliklerinin arttırılmasına ve nemli bir yapıya kavuşmalarına yardımcı olan uygulama ile birlikte hastaların cilt dokularında da yenilenmelerin meydana gelmesi amaçlanmaktadır. Hücrelerin ve deri altında yer alan dokuların, harekete geçmesine yardımcı olan uygulama ile birlikte hastaların daha genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşmaları da hedeflenmektedir. Belirtilen yöntemin bireyler üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi bulunmamak ile birlikte genel olarak cildin esneklik kazanması hedeflenmektedir. Bu sayede bireylerde meydana çıkan yaşlanma belirtilerinin de önlenmesi amaçlanmaktadır.

Uygulama İşlemi Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

Oxygeneo cilt bakım uygulaması nasıl yapılır diye merak eden bireyler adına, belirtilen işlemin özel olarak geliştirilen cihazlar ile sağlandığını söylemek doğru olacaktır. Oxygeneo cihazı, başlıklı ve lazer sistemli bir cihaz olarak bilinmektedir. Belirtilen cihaz ile hastaların sorun yaşadıkları bölgelerine, masaj yöntemi ile uygulama gerçekleştirilmektedir. Hastaların suratına sürülen capsugen jeli ile birlikte, zengin minerallere sahip içerikler cildin altına gönderilmektedir. Aynı zamanda jel sayesinde derinin altına verilen karbondioksit parçaları ile birlikte cildin yüzeyinde oluşan pütürlerin ve kurulukların da giderilmesi amaçlanmaktadır. Belirtilen işlemler en fazla 45 dakika sürmek ile birlikte, uygulama sonrasında hastaların cildinde hafif kızarıklıklar meydana gelebilmektedir. Bu durum hücrelerin yenilenmesi nedeniyle ortaya çıktığı için herhangi bir tehlike yaratmamakta ve en fazla 2 gün içerisinde geçmektedir.

Kalıcığı Nasıldır?

Oxygeneo cilt bakım uygulaması düzenli olarak gerçekleştirildiğinde bireylerin cildinde olumlu etkiler bırakan işlemlerden bir tanesidir. Hastaların tek bir seans ile ciltlerinde ya da vücut dokularında herhangi bir farklılık meydana gelmemektedir. En az 6 seans olarak alınması durumunda ciltte meydana gelen kırışıkları azalttığı, yumuşaklığı ve parlaklığı ise arttırdığı gözlemlenmektedir. Belirtilen işlem, cilt bozukluklarının tedavi edilmesi adına kullanılan etkili yöntemlerden bir tanesi olması nedeniyle 10 ay da bir tekrarlanması durumunda, hastalarda sağladığı faydalar daha da artabilmektedir. Belirtilen cilt bakım uygulamasının kalıcılığı yüksek olsa da tekrarlanmaması durumunda herhangi bir işlevi bulunmamaktadır. Bu noktada düzenli kontrollerin yapılması ve güneş koruyucuların da kullanılması önemlidir.

Oxygeneo Cilt Bakım Uygulama Videoları