Plus Effect (Dermaroller)

dermaroller-2
dermaroller-1

Ciltte yer alan kolejenin arttırılmasına yardımcı olan Plus Effect uygulaması, son dönemlerde sıklıkla kullanılan güzellik yöntemlerinden bir tanesi haline gelmiş durumdadır. Bireylerin kendilerini daha iyi hissetmeleri, daha ve aynı zamanda da aydınlık bir cilde kavuşmaları adına son derece etkili yöntemlerden bir tanesi olan Plus Effect işlemleri sırasında hastaların düzenli aralıklar ile cilt dokusunun hızlı bir şekilde yenilenmesine yardımcı olunmaktadır. Bu noktada ise belirtilen tedavinin en iyi sonuçları verebilmesi adına doktor seçimi de son derece önem taşımaktadır. Uzman doktor Evren Helvacı, belirtilen tedavi ve diğer estetik müdahale süreçlerinde hastalarına en başarılı sonuçları sağlamaya çalışan isimlerden bir tanesidir.

Plus Effect Tedavisi Nedir?

Plus effect tedavisi nedir diye merak eden bireyler adına, belirtilen uygulamanın bireylerin ciltlerinde bulunan hücrelerin onarılmasına yardımcı olan bir detoks işlemi olduğunu söylemek doğrudur. Medikal anlamda gelişmelerin artması ile birlikte daha da etkili hale gelen Plus Effect uygulamasında, bireylerin ciltlerinde bulunan kolejen yapısının güçlendirilmesi ve hücrelerin kendilerini daha hızlı yenilemelerine yardımcı olunmaktadır. Bu noktada profesyonel cihazlar ile birlikte gerçekleştirilen tedavi sürecinde, hastalar ilk günden itibaren ciltlerinin ışıldadığını gözlemleyebilmektedirler. Aynı zamanda belirtilen tedavi gençlerdeki akne probleminin geçirilmesi adına da kullanılabilmektedir.

Kimlere Uygulanabilir?

Plus effect uygulaması genel olarak,

  • Kırışıklık ve yaşlanma etkileri bulunan bireylere,
  • Akne ya da yağlanma sorunu yaşayan gençlere ve
  • Fazla oranda cilt lekesi bulunan bireylere

Uygulanabilmektedir. Bu noktada belirtilen işlemi kullanabilmek adına herhangi bir yaş sınırlaması saptamak doğru olmayacaktır. Cildi ile ilgili sorun yaşayan ve kendini daha iyi hissetmek isteyen tüm hastalara, gerekli muayene işlemlerinden sonra Plus effect tedavisi yapılabilmektedir. Diğer estetik işlemler ve cerrahi müdahalelere göre son derece kolay ve sağlıklı olan yöntem ile birlikte hastaların hücrelerinin harekete geçirilmesi amaçlanmaktadır. Hamile olan ya da çocuk emziren bireylere ise uygulanmaması, sağlık açısından daha yararlı olabilmektedir.

Tedavi Süreci Nasıl İlerlemektedir?

Plus effect uygulamasında genel olarak tedavi, dönen başlıklı roller cihazlar ile gerçekleştirilmekte ve bireylerin ciltlerine maske uygulaması yapılmaktadır. İçerisinde AC-11 bulunan maddelerin yer aldığı maske, tüm yüze eşit bir şekilde yayılacak şekilde hastaya sürülür. Daha sonrasında ise roller cihazlar ise hem maskenin yedirilmesine hem de deri altına inmesine yardımcı olunur. Üstelir döner başlıklı cihazlar ile cilt temizliği da sağlanmaktadır. Belirtilen işlem en fazla 30 dakika sürmektedir. Maske uygulamasından sonra hastaların cildi temizlenmekte ve gerekli bakımları yapılmaktadır. Deriyi ve altındaki hücreleri harekete geçiren bir uygulama olması nedeniyle, belirtilen işlemden sonra birkaç gün ciltte kızarıklık meydana gelebilmektedir.  Kızarıklık etkisi ise en fazla 4 gün içerisinde geçmektedir.

Etki Süresi Ne Kadardır?

Plus effect uygulamasını yaptıran bireylerin, kesin sonuç alabilmeleri adına elbette ki tek seans yeterli olmamaktadır. Hastaların ciltlerinde oluşan problemlere bağlı olarak en az 4 seans belirtilen işlemin tekrar edilmesi gerekmektedir. Kesin bir sonuç alabilmek adına doktorun verdiği süre boyunca Plus Effect uygulaması yaptırmak doğru olacaktır. Hücrelerin yenilenmesi, aktifliklerini sürdürmeleri, kolejen dengesinin kurulması ve akne lekelerinin giderilmesi adına belirtilen uygulamanın en az 6 ayda bir tekrarlanması hasta adına faydalı olabilmektedir.

Mikro iğne yöntemi olarak da bilinen dermaroller uygulamasında kesin sonuçlar alabilmek adına belirtilen yöntemin dışında, cildin gerekli bakımlarının da sağlanması önem taşımaktadır. Özellikle Plus Effect işleminden sonra bireylerin güneç koruyucu kullanmaları ya da ciltlerini iyi bir şekilde nemlendirmeleri gerekmektedir.