Popoya Yağ Enjeksiyonu

Yağ dokusu özellikle içerdiği kök hücrelerin sağladığı yenileme kapasitesi ve kişinin kendi vücuduna ait doğal bir dolgu materyali olması nedeniyle estetik cerrahi için günümüzde vazgeçilmez bir uygulamadır. Burada hem popo hem de bel ilişkisinin ön planda tutulması söz konusudur. Uygulamalar açısından beden ölçülerinden yola çıkılıyor. Sonuç olarak da hem kadınların hem de erkeklerin istenilen kıvrımları sahip olması hedef alınır. Uygulama kadınlardan ziyade erkeklerin de tercihi halindedir. Popoya yağ enjeksiyonu fazladan yağ dokuları çerçevesinde meydana gelir. Fazladan yağ dokularının alınması halinde poponun istenilen kıvrımlara sahip olması sağlanır. Baştan da söylediğimiz gibi kök hücreler yenileme kapasitesinden dolayı doğal yöntemlerden kıvrımlara etki ediyor.

Popo Büyütme Ameliyatlarında Uygunluk

Popo büyütme ameliyatlarında, hastanın popo yapısının uygun olması gerekir. Popoya yağ enjeksiyonu yaptırmak isteyenlerin yağ dokusunun ölçümleri de yapılır. Sınırlı sayıda olması da istenilen kıvrımlara ulaşmanızı engeller. Yağ dokusu az olanlar için popo dikleştirme uygulamaları daha doğru olacaktır. Bunun dışında silionlar üzerinden de popo estetiğine yer verilir. Baştan yapılan testler sonucunda hangi uygulamaya yer verilmesi gerektiği ortaya çıkarılır. Aşırı sarkık vücutlarda veya zayıf hastalarda da popo estetiği uygun değildir. Yapılan enjeksiyonların kalıcılık oranı %60-%70 arasındadır. Bu yağ dokusu vücudun ve poponun kendi yağıyla bütünleşir. Bunun için de Liposuction üzerinden alınan yağ dokularına yer verildiğini belirtmek gerekir.

Popoya Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Genel anestezi altında yapılır. Yaklaşık 2-3 saat sürebilir. Baştan liposuction ile yağ dokularının alınması sağlanır. Bunun için de özel kanüllerin ve aracıların kullanılması söz konusudur. Travmatize olmadan alınması gereken yağ dokuları akabinde enjeksiyona uygun hale getirilir. İşlemlerin devam etmesi adına popo bölgesine özel planlamalara yer verilir. Bu planlamalara bağlı olarak da yağ dokularının popoya katmanlı olacak şekilde verilmesi mümkün olmakta. Yine enjeksiyon işlemlerinde de özel kanüllerin kullanımlarına dikkat edilir. Katmanlı olarak verilen yağ dokuları sayesinde istenilen kıvrımların ortaya çıkması daha kolay olacaktır. Yağ dokularının tutunması açısından da katmanlı enjeksiyon uygulamalarına yer verilir. Sonuç olarak da popoya yağ enjeksiyonu işlemi sona erecektir. Kısa süreli bu uygulama sonucunda ise aynı gün içerisinde hasta taburcu olabilir.

Popoya Enjekte Edilen Yağlar Hakkında

Yağ dokularının kişiden kaynaklı olarak alınması başta tutunması açısından faydalıdır. Bunun yanı sıra erimeleri de mümkün değildir. Baştan da söylediğimiz gibi kalıcılık oranı %60 ile %70 arasında bulunur. Yani vücuttan alınan yap dokularının zamanla erimesi mümkün olmamakta. Direk olarak kendi yağı olmasından kaynaklı tutunması ve uzun süreli muhafaza etmesi söz konusudur. Yağlar üzerinden enjekte işleminin tekrarları da mevcuttur. İsteyenlerin belirli aralıklarda uygulamaları yenilemelerine de izin verilir. Uygun dolgulara yer verilmesi halinde yine kısa süren bu uygulamalara yer vermeniz mümkün.

Popoya Enjekte Uygulamalarında İz Kalır Mı?

Vücut kıvrımlarından yararlanılarak uygulamalara yer verilir. Bu anlamda da popoya yağ enjeksiyonu işlemlerinde izin meydana gelmesi söz konusu değildir. Direk olarak 1-2 mm kadar kalınlığa sahip ince kanülleri kullanımları baş gösterir. Kanüller ince giriş deliklerinden girdikleri için izin kalmaması temel alınır. Üstelik vücut kıvrımlarından da gizlemelere yer veriliyor. Sonuç olarak da uygulamaların akabinde vücutta herhangi bir izin kalması mümkün olmayacaktır. İsteyenlerin hem lokal hem de anestezi üzerinden ilerlemelerine de izin verilir.

Popo Estetiğinde Büyütme Sınırları

Yağ dokuları sayesinde hem kadınların hem de erkeklerin istedikleri kıvrımlara sahip olmaları sağlanıyor. Üstelik kıvrımlara yönelik belirli bölgelerden yağ alınması da daha sağlıklı ve hoş bir görünüme sahip olmanıza etki eder. Yağ enjeksiyonları için ortalama 200 ile 300 cc kadar dokulara yer verilmesi gereklidir. Toplamda ise bu değerlerin her iki taraf için 500 ile 700 cc arasında olması söz konusudur. Dokuların maksimum %70 kadarı vücutta tutunabilir. Tekrarlamaları üzerinden bu oranın artması ve sonucunda büyümenin de fazla olması mümkün olmakta. Ancak baştan da söylediğimiz gibi büyüme açısından kişinin vücut hatları ve yağ dokularının sınırları göz önünde bulundurulur. Bunun için kişiye özel olarak popo estetiğine yer verildiğini söylemek gerekir. Yabancı herhangi bir madde üzerinden enjeksiyon yapılmadığı için de zarar görülmesi mümkün değildir. Ameliyatların akabinde yaklaşık 10 gün kadar dikkatli olmanız yeterlidir. Sonrasında günlük yaşam faaliyetlerine yer vermenizde sorun olmayacaktır.

*YURT DIŞINDAN GELECEK HASTALARIMIZIN EN AZ 2 GECE TÜRKİYE’DE KALMASI GEREKİR.