Temel Bakım

Bireyler sağlıklı ve genç görünmek adına cildine birbirinden farklı işlemler uygulatıyor olsa da öncelikli olarak, temel bakım uygulamalarına dikkat etmekte fayda bulunmaktadır. Cildin iyice temizlenmesi, toniklenmesi ya da arındırılması daha sağlıklı bir zemin üzerinde, estetik işlemlerin daha iyi sonuçlar vermesine yardımcı olmaktadır. Bu noktada cilt temizliği uygulamaları adına da ülkemizde birbirinden farklı kuruluş yer almak ile birlikte önemli olan uzman bir doktor seçimidir. Cildin temel bakım uygulamaları olarak da bilinen işlemlerin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi adına profesyonel bir uzman ile çalışmak faydalı olmaktadır.

Temel Bakımda Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Cildin daha temiz ve sağlıklı olması adına temel bakımda kullanılan yöntemler,

 • Derinlemesine temizlik,
 • Maskeler,
 • Peelingler ve
 • Nemlendirme süreci

Olarak adlandırılabilmektedir. Bireylerin belirtilen yöntemlere dikkat etmeleri durumunda, cilt üzerinde yaşlanmanın etkisi ile birlikte oluşan kırışıklıkların belirginleşmesi de gecikmektedir. Bu noktada canlandırıcı maskeler ve anti-aging uygulamaları da bireylerin temel bakım uygulamaları adına kullanabilecekleri işlemler arasında yer almaktadır. Açıklanan bakımların düzenli bir şekilde gerçekleştirilmesi durumunda ise cilt üzerindeki etkileri daha da kalıcı hale getirilebilmektedir. Genç görünmek ve her zaman daha sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyen bireyler adına, farklı yöntemler geliştirilmeye devam etmektedir.

Temel Bakımın Faydaları

Cilt yüzeyine ya da boyun bölgesi ile tüm vücuda uygulanan temel bakım işlemlerinin birbirinden farklı faydaları bulunmaktadır. Bu anlamda temel bakım ile birlikte,

 • Bireylerin ciltlerinde oluşan tüm kirler arındırılmakta ve gözenekler açılmaktadır.
 • Tonik ya da buhar uygulamaları ile cilt dokusu ve gözenekler daha sıkı hale getirilmektedir.
 • Cildin nem ihtiyacı karşılanmakta ve cilt yüzeyindeki su buharı dengesi korunmaktadır.

Belirtilen yöntemlerin cilt sağlığına daha pek çok faydası bulunmak ile birlikte aynı zamanda lekelerin oluşmamasına ve kırışıklık görünümünün azalmasına da temel bakım uygulamaları destek vermektedir. hastaların cilt ile ilgili kırışıklık, akne, leke ya da sarkma gibi problemlerini çözüme kavuşturmadan önce bakım sağlamaları son derece faydalı olacaktır.

Yöntemlerin Kullanım Şekli Ve Süreç

Temel bakım uygulamaları adına ülkemizde yer alan merkezlerde birbirinden farklı yöntemler tercih edilmektedir.

 • Medikal işlemler,
 • Peeling,
 • Buhar odaları,
 • Lazerli cihazlar ve
 • Radyofrekans işlemleri

Bireylerin ciltlerinde sağlanan temel bakım içerikleri noktasında kullanılan uygulamalardan bazılarıdır. Bu noktada belirtilen temel bakım işlemlerinin, bireylerin ciltlerine göre sonuç verme süresi biraz uzun olabilmektedir. Cildi daha sağlıklı ve güzel bir hale kavuşturmak adına kullanılan hiçbir yöntem, anında etki yaratmamaktadır. Bu nedenle kesin ve kalıcı sonuçlara ulaşabilmek adına uzun süreli temel bakım yöntemlerini kullanmakta fayda vardır.

Uzun Vadede Etkileri Nasıldır?

Temel bakım uygulamalarının, uzun vadede bireylerin ciltlerine ışındı kazandırma ve parlatma gibi etkileri bulunmaktadır. Düzenli olarak gerçekleştirilen, temizleme, maske ve peeling işlemleri, cildin nefes almasına ve bu sayede daha hızlı bir şekilde kendisini yenilemesine yardımcı olmaktadır. Üstelik temel bakım adına kullanılan yöntemlerin her geçen gün daha fazla çeşitlendiriliyor olması, hastaların cilt sağlığına dikkat etmelerine yardımcı olmaktadır. Kullanılan temel bakım işlemlerinin, bireylerin cildine yarar sağlaması adına, doğru yöntemlerin tercih ediliyor olması gerekmektedir. Bu noktada da cilt tipinin analiz edilmesi ve daha sonrasında bakımının yapılması önem taşımaktadır. Böylelikle bireylerin ciltlerinde yanlış bakımdan kaynaklanan tahriş ya da hassasiyet gibi problemler ortaya çıkmamaktadır. Cilt bakımından önce uzman bir doktordan yardım almak, sürecin iyi bir şekilde ilerlemesi adına gereklidir.

Temel Bakım Uygulama Görselleri