Vaser Liposuction

Vaser Liposuction 3.Nesil bir yağ emme (liposuction) tekniğidir. Amaç; yağ dokusuna özel ses dalgaları kullanılarak yağ hücrelerinin alınmasıdır. Vaser Liposuction yöntemiyle bölgesel yağ alımı sonrasında bilimsel araştırmalar neticesinde daha az ödem oluştuğu ağrı, morluk ve şişliklerin en alt seviyeye düştüğü görülmektedir.

Yöntemin bunlar dışında pek çok avantajlı özelliği de mevcuttur. Bu yüzden de genel anlamda bölgesel inceltmelere yönelik tercih edilir. Öyle ki muayene sırasında da geçerli bölgelerin incelemeleri yapılır. Kontür düzeltmelerinin de yapılması sayesinde muayene üzerinden geçerli yönteme yer verilmesi mümkün olabilmekte.

Vaser Cihazı ve İşlem Aşamaları

Vaser set halinde bulunan ve çok özel cihazların başında gelmektedir. Yaptığı işlemlerin sağlıklı olması ve etkili sonuç vermesinden dolayı dünya kadınların ve erkeklerin çok sevdiği cihazların başında gelen vaser, yeni patentli teknoloji ile gelişmiş cerrahi yöntemlerini birleştiren ve uyguladığında güzel sonuçlar veren cihazdır.

Vaser Liposuction, klasik liposuction yönteminden ayıran en önemli özellik ultrasound ile cilt altındaki yağ dokusu sadece yağ hücrelerine etki eden özel bir ses dalgası ile sıvılaştırılıyor ve parçalıyor. Cilt yüzeyinden ayrılan yağ hücresi daha sonra ince kanüllerle çekiliyor. Basınç derecesinin minimum seviyede olması da diğer hücrelerin zarar görmesini engelliyor. Öyle ki kas ya da deri hücrelerinin bu işlemler neticesinde herhangi bir zarara uğramadıklarını söylemek gereklidir. Direk olarak yağ hücreleri çerçevesinde bölgesel inceltmeye yer verilir. Ameliyat öncesi ile sonrasına yönelik temel nitelikler ise şöyledir;

  • Genel anestezi altında yapılır.
  • Tek alan için ortalama 1 saat sürer.
  • Ameliyat sonrası hastaya özel korse giydirilir.

Vaser Liposuction Avantajları Nelerdir?

Vaser Liposuction’ın avantajları arasında baştan da belirttiğimiz gibi ödem oluşumlarının yer almaması mümkün olmakta. Bunun yanı sıra ultrason enerjisinden kaynaklı olarak cildin daha sıkı bir forma bürünmesine de etki eder. Üstelik yağ boşalması sonucunda meydana gelen sarkmaların da önüne geçilir. Herhangi bir sarkma ya da gevşeme sorunu yaşamanız mümkün olmayacaktır. Diğer avantajları arasında;

  • Cildin en kısa sürede toparlanmasına yönelikte faydası bulunur.
  • Yağ alınan bölgelerin hem gergin hem de düz hale gelmesi de söz konusudur.
  • Yüzeysel olarak herhangi bir dalgalanma ya da çukur görünümleri meydana gelmiyor.
  • Kanamaların ya da şişmelerin de oluşmadığını belirtmek gerekiyor.

Bunların yanı sıra vücutta fazla olan yağların alınması ve sonrasında da tekrardan kullanılması mümkün. Yöntemin avantajları arasında tekrar kullanımlarından da bahsetmek gereklidir. Örneğin popo büyütme işlemlerine yönelik vücutta alınan yağlara yer verebilirsiniz. Bacak kalınlaştırma ile göğüs büyütme işlemleri adına da kullanılır. Sonuç olarak birden fazla avantajı bulunan Vaser Liposuction hem yağ aldırma hem de başka bölgelerin büyütülmesi ve genişletilmesine yönelik faydalıdır.

Vaser Liposuction Sonrası İz Kalır Mı?

Vaser Liposuction hakkında izlerin kalıp kalmadığına yönelikte açıklamalara yer vermek gerekir. Öyle ki uygun yani minimum seviyelerde ki kesiler sonucunda herhangi bir izin kalması mümkün olmamakta. İnce derinliklerin yer alması da aynı şekilde iz sorunun baş göstermesini engelliyor. Aynı zamanda ameliyat sonrası kesilerin kapatılmasında yine titiz çalışmalara yer verilir. Sonuç olarak bölgede ilerleyen zamanlarda herhangi bir izle karşı karşıya kalmanız söz konusu değildir. Hem kadın hem de erkeklerin başvurduğu yöntemin her açıdan avantajlı özellikleri de mevcuttur.

Vaser Liposuction Sonrası

Ameliyat öncesi kadar sonrasında da dikkat edilmesi gereken hususlar bulunuyor. Vaser Liposuction sonrası korse kullanımlarına yer verilmesi sağlanır. Korse sayesinde de kısa sürede iyileşmeniz mümkün olacaktır. Burada yürüyüşlerin bir hayli önem taşıdığını da söylemek gereklidir. Korse kullanımlarına son vermeniz halinde herhangi bir izin ortaya çıkmadığını göreceksiniz. Bunun sonucunda beslenme açısından da dikkatli olmanız mühimdir. Özellikle de Vaser Liposuction sonrasında protein ağırlıklı olarak beslenmeye özen göstermeniz faydalı olacaktır. Olası diyet programlarını da göz önünde bulundurmanız halinde kısa sürede günlük aktivitelere yer vermeniz mümkün.

Vaser Liposuction Bölgeleri Hangileri?

Yağ kitlelerinin fazla olduğu bölgelere yönelik başvurulan yöntemlerden bir tanesidir. Ameliyat sonrası kanamaların ya da ağrıların olmaması da yöntemin ilgi görmesinde etkilidir. Çevresel vücut Vaser Liposuction yaptırmak isteyenlerin yanı sıra bölgesel olarak da başvurulara yer verilir. Örneğin erkeklere yönelik meme dokularının fazla gelişmesi halinde bu yöntemden sonuç alınıyor. Kadınların ise daha çok doğum sonrası alınan yağlara yönelik başvurulara yer verdiklerini söylemek gerekir. Bunun için karın ve basen bölgeleri daha yaygın durumdadır. Kolların ve gıdı bölgelerinin da şekillendirme ya da yağ aldırma işlemlerinde geçerli olduğunu göreceksiniz. İç bacak ve göğüslerin de yağ kitlelerinden kurtulması mümkün. Küçük ve tekli alanlara yönelik genel anestezi yerine lokal anestezi mantıklı olacaktır. Bu şekilde kısa sürede biriken yağların atılmasına yönelik operasyona yer verilir.

Yurt dışından gelen hastalarımız 3.ncü gün uçağa binerek ülkesine geri dönebilir.