Yağ Uygulamaları (Dış Dudak)

Yağ uygulamalarının günümüzde vücutta ki pek çok bölgeye yönelik sunulması söz konusudur. Bunlar arasında genital estetik alanlarında da karşımıza çıkıyor. Öyle ki yağ uygulamaları ( dış dudak) müdahalelerine yönelikte başvuruların sayısı günden güne artış gösteriyor. Özellikle de yaşa bağlı olarak dudaklarda zayıf görünümlerin meydana geldiği açıktır. Zayıf görünümlerden dolayı iç dudakların yeteri kadar örtülmemesi de söz konusudur. Hem cinsel hem de sağlıksal anlamda bu tarz durumlardan dolayı şikayetlerin baş gösterdiği biliniyor. Bunun için de dış dudak dolgunlaştırma uygulamalarının ön planda olduğunu söylemek gerekir.

Yağ Uygulamalarına Kimler Başvuruyor?

Genital estetik uygulamalarından faydalanmak adına geçerli şikayetleri dile getirmeniz gerekir. Şikayetlere bağlı olarak da yöntemlerden herhangi birisine başvurulur. Yağ uygulamaları ( dış dudak) operasyonlarına yönelik genel anlamda ki başvuruların aynı şikayetlerden kaynaklanması söz konusudur. Zayıf dış dudak oluşumlarının nedenleri ise;

  • Dudakların zayıf görünümlere sahip olması genetik bir sorun olarak da ifade edilir.
  • 30 yaş ve sonrasında ki kadınlarda daha fazla ortaya çıkan genital sorunlardandır.
  • Zayıf olan kadınların dış dudak sorunu yaşadıkları da bilinir.

Yağ uygulamaları ( dış dudak ) özellikleri adına başta şikayetlerin ve başvuruların temel alınması faydalı olacaktır. Bunun akabinde de uygulamaların işleyişine yönelik detaylara göz atabilirsiniz. Aynı zamanda ameliyat sonrasında dikkat edilmesi gerekilen hususların da öğrenilmesi gerekir.

Dış Dudak Dolgunlaştırma İşlemleri

Yağ uygulamaları ( dış dudak) için başta dolgu maddelerine göz atmak gerekiyor. Bunun için kişiden alınan yağların kullanılması daha sağlıklıdır. Yağ enjeksiyonlarının genel anlamda vücutta yağlı olan bölgelerden temin edilmesi sağlanır. Sonuç olarak da dış dudaklara enjekte işlemlerine yer verilir. Bunun yanı sıra hyaluronik asit içerden dolguların da kullanımları yaygındır. Ancak kalın partiküllü olan asitlerin bu anlamda kullanımlarına yer verilir. Genel anlamda da kısa süren dolgunlaştırma uygulamalarına yönelik geçerli asitlerin kullanımlarına yer verilir. Burada hastaların isteğine bağlı olarak uygulamalara geçilmesi de söz konusudur. İşlemlere yönelik diğer detaylar ise;

  • Hem lokal hem de genel anestezi üzerinden gerçekleştirilen uygulamalar arasındadır.
  • Çoğu zaman yaş enjekteleri için karın yağlarına başvurulması söz konusudur.
  • Sadece birkaç saat istirahat sonucunda günlük hayata dönmeniz mümkün olmakta.
  • Herhangi bir pansuman işlemine de yer verilmez.

Yağ Uygulamalarında Şişlikler Olur Mu?

Yağ uygulamaları ( dış dudak) şişmesi sorunlarının enjeksiyonlar neticesinde ortaya çıktığı biliniyor. Ancak bu şişliklerin kalıcı olması mümkün değildir. Birkaç gün içerisinde yavaş yavaş tüm şişliklerin inmesi söz konusudur. Hastaların yaş uygulamaları ( dış dudak) şişlik sorunlarına önlem olarak bol iç çamaşırlarını tercih etmeleri faydalı olacaktır. Bu süreçte varsa ağrılar için de ilaç kullanımlarına yer vermeniz mümkün olmakta. Ameliyatların arkasından enfeksiyon sorunlarının yaşanmaması için de dikkatli olmakta fayda var. Öyle ki olası enfeksiyon sorunları için de antibiyoterabi tedavilerine başvurabilirsiniz.

Kimler Dış Dudak Uygulamalarına Başvurabilir?

Yağ uygulamaları ( dış dudak ) için ergenlik döneminin sona ermesi gerekir. Tam olarak genital organların gelişme evresini tamamlamaları önemlidir. Sonuç olarak da bu evrelerin arkasından dış dudak dolgularına yer vermekte herhangi bir sakınca bulunmuyor. Öyle ki cinsel ilişkiye girip girmeme durumları dahi uygulamaları etkilemez. Kızlık zarına herhangi bir zarar gelmeyeceği için dış dudak operasyonlarına başvurmanızda herhangi bir sorun yer almıyor. Genç kızların da kısa sürede dolgulara yer vermesi ve ileride yaşanacak olan olası sorunların önüne geçmesi sağlanır. Kadınların ameliyatlar akabinde hamile kalmalarında da herhangi bir sorun olmayacaktır. Hatta normal doğum dahi yapmanız söz konusudur. Dolguların orgazm durumlarına yönelik hiçbir değişime sebep olmadığını da baştan belirtmek gerekiyor.